2019. július

2019. július 22.
2019. július 18.
2019. július 05.

Tisztelettel kérjük a Tanszékvezetőket, hogy a lent elérhető táblázat kitöltésével szolgáltassanak információt arról, hogy a vezetésük alatt lévő tanszékeknek milyen együttműködései vannak az Újvidéki Egyetemmel, azok mióta tartanak, milyen pályázati forrás támogatja az együttműködést és a jövőben milyen jellegű együttműködést terveznek indítani és/vagy a meglévő együttműködést kiterjeszteni, továbbfejleszteni.

2019. július 04.

Megemlékezést írni valakiről nem könnyű feladat. Megemlékezést írni olyan valakiről, akit nem ismertünk, még nehezebb feladat. Én most erre vállalkozom. Mégis azt hiszem az én feladatom könnyű. Olyan személyről, elismert szakemberről, vezetőről, EMBER-ről írok, akiről sok életrajzi vonatkozású adat található, nem volt megosztó személyiség, mindenki által szeretett, elfogadott alakja volt az általa képviselt szakmának. A fentieket figyelembe véve mégis könnyű feladatom van.

Valamennyi róla megmaradt fényképen mosolygós, szemüvegén át sugárzó kedves tekintettel néz reánk.

2019. július 01.

Prof. dr. Dóczi Tamással professor emeritusi címe és a Petri Gábor Emlékérem kapcsán beszélgettünk.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.