2019. július

2019. július 22.
2019. július 18.
2019. július 05.

Tisztelettel kérjük a Tanszékvezetőket, hogy a lent elérhető táblázat kitöltésével szolgáltassanak információt arról, hogy a vezetésük alatt lévő tanszékeknek milyen együttműködései vannak az Újvidéki Egyetemmel, azok mióta tartanak, milyen pályázati forrás támogatja az együttműködést és a jövőben milyen jellegű együttműködést terveznek indítani és/vagy a meglévő együttműködést kiterjeszteni, továbbfejleszteni.

2019. július 04.

Megemlékezést írni valakiről nem könnyű feladat. Megemlékezést írni olyan valakiről, akit nem ismertünk, még nehezebb feladat. Én most erre vállalkozom. Mégis azt hiszem az én feladatom könnyű. Olyan személyről, elismert szakemberről, vezetőről, EMBER-ről írok, akiről sok életrajzi vonatkozású adat található, nem volt megosztó személyiség, mindenki által szeretett, elfogadott alakja volt az általa képviselt szakmának. A fentieket figyelembe véve mégis könnyű feladatom van.

Valamennyi róla megmaradt fényképen mosolygós, szemüvegén át sugárzó kedves tekintettel néz reánk.

2019. július 01.

Prof. dr. Dóczi Tamással professor emeritusi címe és a Petri Gábor Emlékérem kapcsán beszélgettünk.

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében