2018. augusztus

2018. augusztus 30.

Az állatok oktatási - tudományos célokra történő felhasználását törvények szabályozzák. A Szegedi Tudományegyetemen a 2018/2019-es tanév I. félévében a törvényekben előírt képzettség megszerzésének lehetőségét különböző szinteken akkreditált kurzusok biztosítják az állatkísérletekben résztvevő munkatársak, hallgatók és kutatók számára (a tanfolyamok részleteit a mellékelt dokumentum tartalmazza). Felhívjuk a figyelmet, hogy az állatgondozók és asszisztensek, tudományos diákköri munkát végző egyetemi hallgatók, valamint kísérleti állatok felhasználásra épülő kutatómunkát végző PhD hallgatók számára meghirdetett graduális és posztgraduális kurzusokra történő jelentkezés határideje 2018. szeptember 10.

2018. augusztus 30.
2018. augusztus 29.

Pályázati felhívás TDK hallgatók részére

2018. augusztus 22.

Állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadó dísztermében Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere és Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter augusztus 20-a, államalapító Szent István király ünnepe alkalmából.

2018. augusztus 21.

A Merck Kft. (www.merck.hu) pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, középiskolai tanulmányaik során jó tanulmányi eredményt elérő diákokat, hogy az ország egyik kiemelt felsőoktatási intézményében folytathassák tanulmányaikat.

Izraeli_latogatas_2

Prof. Shaul Yatsiv (Head of Medical Profession Licensing Division) és Dr. Moshe Cohen (CEO Medical Doctor International Academy) 2022. június 15-én folytattak megbeszélést Karunk vezetőivel.

Kovacs_Kalman_kep

Őszinte részvéttel tudatjuk, hogy Dr. Kovács Kálmán, a SZOTE díszdoktora, az MTA külső tagja, Kanadában tevékenykedő orvos, tudós 2022. április 27-én elhunyt Torontóban