2016. szeptember

Jövő héten a Kar vendégeként érkezik hozzánk Gareth Williams Professzor Úr, a bristoli orvoskar volt dékánja, számos méltán világhírre szert tett publikáció és könyv szerzője.

Ismerkedjen meg a CEEPUS, a DAAD, az EGT Alap, az Erasmus+ (Erasmus Mundus közös mesterképzések, Felsőoktatási fejlesztési projektek, Jean Monnet tevékenységek, Tudásszövetségek) programok intézményeknek szóló pályázati lehetőségeivel.

Felsőoktatási intézmények oktatói és hallgatói számára a 2016/2017-es tanév tavaszi félévére

A Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány pályázatot hirdet Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárságú, 40 éven aluli orvosok és orvos biológiai kutatással foglalkozó személyek számára. A nyertes pályázó(k) között 500.000,- Ft alapítványi adomány kerül kiosztásra.

2016. szeptember 28-án 12. alkalommal rendezi meg az SZTE Karrier Iroda a Tanulmányi és Információs Központban az SZTE Őszi Állásbörzét.

Nagy veszteség érte a magyar és a nemzetközi tudományos életet, 96 éves korában, 2016. szeptember 19-én elhunyt Professzor Egon Richárd Diczfalusy.

A 4 hónapig tartó program keretein belül - 2016. október 1.-2017. január 30. - a résztvevő hallgatók volt SZTE-s szakemberekhez jelentkezhetnek. A kiválasztott hallgatóknak az őszi szemeszterben lehetőségük nyílik a személyes kapcsolatfelvétel mellett, egy adott szakmai terület, illetve a cégen belüli karrierlehetőségek megismerésére a mentorok közreműködésével.

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány ebben a tanévben is meghirdeti a Szent-Györgyi Diák Ösztöndíjat

Tizenegyedszer rendezik meg országszerte a kutatók és a tudomány ünnepét

Buffalói pályázati felhívás V. éves hallgatók részére

2016. szeptember 1-3. között került megrendezésre a Magyar Traumatológus Társaság 50 éves jubileumi kongresszusa a Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központjában.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a Nemzeti Tehetség Program végrehajtásának 2015-2016. évi cselekvési programja alapján nyílt pályázatot hirdet „A tehetséges hallgatók XXXIII. OTDK-n történő részvételének támogatására”.

(1931-2016)

2016. szeptember 7-én elhunyt Dr. Szemere György emeritus professzor, Karunk korábbi dékánja.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.