2016. július

A katonai oktatást is folytató intézményekben nem megszerezhető végzettséget igénylő beosztások feltöltése érdekében Magyarország honvédelmi minisztere pályázatot hirdet a Honvédelmi Minisztérium által folyósított ösztöndíj elnyerésére.

Kedves Elsőéves Hallgatónk!

Szeretettel és tisztelettel köszöntöm Önt, a Szegedi Tudományegyetem egyik legfiatalabb hallgatóját, aki Karunkon kezdi meg felsőfokú tanulmányait.

Kedves Elsőéves Hallgatók!

Engedjék meg, hogy felvételükhöz gratuláljak magam és a Tanulmányi Osztályon dolgozó kollégáim nevében, és hogy ezúton röviden bemutatkozzunk.

Az SZTE ÁOK két kollégiuma az id. Jancsó Miklós Kollégium és az Apáthy István Kollégium.

Kedves SZOTÉS "GÓLYA"!

Szeretettel köszöntünk körünkben!

Kedves elsőéves hallgatók!

Ezúton szeretnénk figyelmedbe ajánlani az SZTE ÁOK HÖK által szervezett Gólya Start Napot!

Az Általános Orvostudományi Kar központi hivatali egységeinek nyitva tartási rendje az alábbiak szerint módosul

A kurzus a bizonyítékokon alapuló orvoslás (EBM) alapvető fogalmainak ismertetésén túl segítséget kíván nyújtani a szisztematikus áttekintő közlemények kritikus olvasásához és eredményeik megfelelő értelmezéséhez.

A Köztársasági Ösztöndíj Bizottság által elfogadott köztársasági ösztöndíjas hallgatók végleges rangsora az Általános Orvostudományi Karon.

14 kutató nyert Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat a Szegedi Tudományegyetemről. A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) összesen 170, PhD fokozattal rendelkező kutató munkáját támogatja az ösztöndíjjal idén. 850 pályázat érkezett a felhívásra.

Ünnepélyes keretek között adta át Szabó Gábor rektor 2016. július 8-án az egyetemi vezetői megbízásokat, kinevezéseket, habilitációs okleveleket, kitüntetéseket, díszokleveleket és a Magyar Felsőoktatásért Emlékplaketteket.

Hét szegedi szakember szerepel a 100 legjobb magyar orvos között. A listát a Haszon Magazin állította össze, szakorvosok és intézetvezetők véleményét kikérve.

A Magyar Szemorvostársaság kitüntetése

Az „egészségértés” azt a képességünket jelenti, hogy mennyire tudunk egészségügyi kérdésekben eligazodni, mennyire értjük az egészségügyi információkat és mennyire tudjuk azokat hasznosítani. Sajnos Magyarországon minden második embernek komoly problémái vannak e területen. Egyesületünk kiemelkedő fontosságúnak tartja az egészségtudatosságot és a jobb egészségértést, ezért pályázatot hirdet „Nekem Szól! Egészségértés Díj 2016.” címmel.

(1922-2016)

Az idei tanévben a 200 ezer forinttal járó Sófi-ösztöndíjjal M. Tóth Orsolya orvostanhallgatót az agyi vérkeringés kutatásáért jutalmazták.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.