2016. február

A habilitációs előadás időpontja: 2016. március 11. 09:00

One of the ESR's aims is to attract the best students to our discipline. The Subcommittee on Undergraduate Education was established to suggest ways to standardise and promote the radiological education amongst medical students.

A kiállításmegnyitó helyszíne a Tanulmányi és Információs Központ kiállítási tere, időpontja 2016. március 1. 10:30

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) 2016. április 16-án kerülnek megrendezésre.

A Pro Jure Egyesület az Igazságügyi Orvostani Intézettel közreműködve egy formabontó előadásban mutatja be az orvosi és a jogi szakma találkozását, az igazságügyi orvostant.

A régiós egészségügyi intézmények képviselőit hívta össze egy tanácskozásra az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánja, Prof. Dr. Bari Ferenc.

A rendelő jól felszerelt, felújított, az önkormányzat segítőkész. Szükség esetén az önkormányzat bérlakást tud biztosítani.

Dr. Csernay László emeritus professzor olvasói levele a Délmagyarban

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében