2016. augusztus

Az idei évben is megrendezésre kerül a SZETESZ Pinik 2016. szeptember 24.-én szombaton 10:00 órától az Újszegedi Partfürdőn.

Az SZTE ÁOK ünnepélyes tanévnyitó előadására 2016. szeptember 6-án 16 órakor a TIK Kongresszusi termében kerül sor.

Az SZTE ÁOK graduális és PhD hallgatói számára a 2016/2017. tanévre tanulmányi, szakmai gyakorlat támogatására szóló, illetve kombinált ösztöndíj pótpályázati felhívása.

Pasteur pályázat az Erasmus+ program keretében első alkalommal kerül kiírásra a Pasteur Erasmus+ pályázat, melynek keretében a Szegedi Tudományegyetem Orvostudományi Karának hallgatói 3-6 hónap szakmai gyakorlatot tölthetnek el a franciaországi Pasteur Intézet laboratóriumaiban.

2016. augusztus 29-től a Szegedi Tudományegyetem legújabb klinikai tömbjében üzemel a Sebészeti Klinika. A sebészeti sürgősségi ügyelet 2016. augusztus 27-én és 28-án még a régi épületben működik. A Sebészeti Klinika eddigi épületből hamarosan oktatóközpontot alakít ki az SZTE.

University of Szeged: Medical, Dental and Pharmacy programs

A finn koordinátorral együttműködésben az EOQ MNB Egyesület meghirdeti a "Minőség-Innováció 2016" pályázatot.

A „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolával együttműködve, a Bethlen Gábor Alap és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatásával meghirdeti a XI. KÁRPÁTALJAI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIÁT (XI. KTDK).

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.