2015. szeptember

Szegedi kutatók is keresik az európai lakosok 15%-át érintő betegség gyógymódját.

Szeptember derekán az ország több egyetemi városa limfóma klubjának tagjai Budapesten, a Szent István téren demonstráltak. Ezt megelőzően az EMMI-ben előadásokon vettek részt.

Összefoglaló

ERASMUS+ programhoz kapcsolódó kiegészítő támogatásokra vonatkozó felhívások

A SZTE ÁOK graduális és PhD hallgatói számára a 2015/2016. tanévre tanulmányi, szakmai gyakorlat támogatására szóló, ill. kombinált ösztöndíjra hirdet pótpályázatot.

Előadás és szakmai vita a SZAB Székházban

Farkas Eszter az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi docense

Megjelent Fehér György: Utazás Parkinzóniában – egy Parkinson-beteg naplója c. könyve

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.