2015. január

Zajlik az egészségtudományi karok közös Tudományos Diákköri Konferenciája

2015. január 22-én elhunyt Boda Domokos Széchenyi-díjas gyermekgyógyász, professor emeritus, Szeged város díszpolgára.

2015. február 25-27-én Szegeden, a Novotel Hotelben kerül megrendezésre a "Korszakváltás a Klinikai Genetikában" c. kötelező szinten tartó tanfolyam.

2015. június 24-26. között rendezik meg a 7th International Student Medical Congress (ISMCK) elnevezésű konferenciát.

Lezárult az orvosképzés akkreditációja

Afrikát megismerni, ehhez egy élet is kevés, állítják a régi afrikánusok, akik hosszú időt, éveket, évtizedeket töltöttek ott.

Márciusban önköltséges Mentőtiszt III. képzés indul Szegeden.

Az Európai Bizottság szakbizottsága legutóbbi ülésén úgy döntött, 2015. január 1.-vel egy bizonyos hatóanyagú sürgősségi fogamzásgátlót kivon a vényköteles szerek köréből.

A Time magazin nemrég Az Év Embereinek választotta meg az Ebola ellen küzdő szakembereket, így két magyar virológus – Pályi Bernadett és Dr. Kis Zoltán – is magáénak tudhatja a megtisztelő címet.

Még látható a tárlat Petri Gábor professzor életéről, tudományos munkásságáról, a SZTE József Attila Tanulmányi és Informatikai Központ csarnokában.

Izraeli_latogatas_2

Prof. Shaul Yatsiv (Head of Medical Profession Licensing Division) és Dr. Moshe Cohen (CEO Medical Doctor International Academy) 2022. június 15-én folytattak megbeszélést Karunk vezetőivel.

Kovacs_Kalman_kep

Őszinte részvéttel tudatjuk, hogy Dr. Kovács Kálmán, a SZOTE díszdoktora, az MTA külső tagja, Kanadában tevékenykedő orvos, tudós 2022. április 27-én elhunyt Torontóban