2015. április

Jezsuita professzor, az erkölcstan és bioetika nemzetközi hírű tudósa, az ÁOK egykori tanára

IH Rendezvényközpont, 2015. május 7., csütörtök 18:00

Felhívjuk a figyelmüket, hogy 2014. április 20-tól-május 3-ig tart a kreditátviteli kérelmek beadási lehetősége a Modulo rendszerben a "Karközi beadási hely" irodában.

2015. május 10., 06:00-17:00, a Deszki Horgásztónál az SZTE EHÖK szervezésében

Dr. Méray Judit professzor emerita 2015. április 1-én elhunyt

Az Európai Gyógyszergyártók és Egyesületek Szövetsége (EFPIA) együttműködve a cseh Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületével (AIFP) projekt információs napot szerveznek

Március 31-április 3. között lezajlott a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekciója.

"Discovery of cancer-relevant genes and pathways using transposon-based forward genetic screens and targeted nucleases" címmel, az American Cancer Society kutató professzora - Prof. David A. Largaespada - tartja előadását

A European Research Council elnöke, Jean-Pierre Bourguignon ellátogat Szegedre. Március 8-án, szerdán, 10 órakor várja az érdeklődőket az MTA SZBK nagyelőadójában

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.