2014. december

2014. december 18.

Szegedi Egyetemi Tudástár címmel jelenik meg egy összeállítás, Szent-Györgyi Albert Nobel-díj átadása 75 éves évfordulója alkalmából.

2014. december 18.

Lejárt pályázat!

A Balassi Intézet 2014. december 15-én hirdeti meg nyolcadik alkalommal az Európai Unió támogatásával megvalósuló Campus Hungary Program ösztöndíjait, melyekre a magyarországi konvergencia régiók felsőoktatási intézményeinek hallgatói és munkatársai pályázhatnak.

2014. december 17.

A Törökbálinti Tüdőgyógyintézet tüdőgyógyászat iránt érdeklődő kollégákat keres

2014. december 17.

A Condé Nast Traveler weboldalán a 10 legjobb európai egyetemi város között szerepel Szeged

2015. június 02.

Rezidensi, szakgyakornoki, szakorvosi munkakörök betöltésére hirdet pályázatot

2014. december 08.

110 éve született prof. Dr. Ivánovics György, a magyar mikrobiológiai kutatás megalapítója, a SZOTE tanszékvezető egyetemi tanára, akadémikus.

2014. december 08.

A Korábban Érkeztem Alapítvány szervezésében hűtőinkubátor került átadásra a Gyermekgyógyászati Klinika Újszülött Intenzív Osztálya részére

2014. december 04.

Országos fórumsorozat az egészségügyben dolgozók számára

2014. december 04.

Az AIDS világnapja alkalmából 2014. december 1-jén prevenciós napot szervezett a Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete a Szent-Györgyi Albert Agórában.

2014. december 01.

2014. november 27.-29. között került sor a XXI. Szent-Györgyi Napok programsorozatra a Szegedi Tudományegyetem egészségügyi karainak szervezésében.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.