DSC_0134_2

ICE 2022 - International Cultural Evening (Nemzetközi Kulturális Est)

2022. április 29-én a Szeged Városi Sportcsarnokban került megrendezésre az International Cultural Evening 2022. Több, mint 2500 fő vett részt a rendezvényen, amely a SZAOK finanszírozásában és az International Student Union of Szeged-del közös szervezésben valósult meg.

22 ország képviselői – a Szegedi Tudományegyetem Karainak külföldi hallgatói – egy kulturális show keretében nemzeti zenés-táncos bemutatókat tartottak, majd standjaiknál saját készítésű tradicionális nemzeti ételeiket-italaikat kóstolhatták meg a vendégek.

DSC_0189 DSC_0188 DSC_0201

A standdal bemutatkozó országok:

Szudán, Jordánia, Dél-Korea, Irán, Vietnám, India, Jemen, Kamerun, Törökország, Norvégia, Brazília, Egyiptom, Palesztina, Mauritius, Szaúd-Arábia, , Németország, Japán, Magyarország, Kína.

Sudan_1 Jordan_1

Korea_2 Iran_3

Vietnam_1 India_2

Yemen_1 Cameroon_1

Turkiye_1 Norway_2

Brasil_1 Egypt_2

Palestine Saudi_Arabia_1

Mauritius_1 Hungary_2

Germany_3 Japan_1

China_1 DSC_0115

A színpadon bemutatkozó országok:

Irán, Vietnám, Jordánia, Brazília, Törökország, Kína, Palesztina, Mauritius, Magyarország, India, Dél-Korea, Japán, Olaszország, Szerbia.

DSC_0162 DSC_0169

DSC_0178 DSC_0198

DSC_0199_2 DSC_0204

A zártkörű rendezvényre az egyetemi vezetők, oktatók és hallgatók mellett, a résztvevő országok diplomáciai képviseleteinek magyarországi nagykövetei is meghívást kaptak.

A megjelent nagykövetségek: Jemen, Szerbia, Vietnam, Irán, Korea, Palesztina, Szaud-Arábia

Izraeli_latogatas_2

Prof. Shaul Yatsiv (Head of Medical Profession Licensing Division) és Dr. Moshe Cohen (CEO Medical Doctor International Academy) 2022. június 15-én folytattak megbeszélést Karunk vezetőivel.

Kovacs_Kalman_kep

Őszinte részvéttel tudatjuk, hogy Dr. Kovács Kálmán, a SZOTE díszdoktora, az MTA külső tagja, Kanadában tevékenykedő orvos, tudós 2022. április 27-én elhunyt Torontóban