Frater_Lorand_Professzor_Alapitvany

Bejegyezték a Fráter Loránd Professzor Alapítványt

Az alapítvány azzal a céllal jön létre, hogy elsősorban Magyarország jelenlegi határain kívül, az 1920. évi trianoni békeszerződéssel és az 1947. évi párizsi békeszerződéssel elcsatolt magyarlakta területeken, másodsorban az anyaországban működő orvosi oktató és gyógyító intézmények működését segítse.

A Fővárosi Törvényszék 2022.04.12-i dátummal jegyezte be a Fráter Loránd Professzor Alapítványt.

Az alapítvány további célja Dr. Fráter Loránd László professzor orvosi és képzőművészi életművének megőrzése, nyilvánossággal való ismertetése.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.