OMSZ_logo

Új OMSZ felhívás hallgatóinknak

Először is engedjék meg, hogy tolmácsoljam az eddigi önkéntes munkájuk sikerét, és az OMSZ köszönetét a COVID védekezésben nyújtott szerepvállalásukért. Hallgatóink az elmúlt másfél hétben közel 400 mintavételt valósítottak meg, tehermentesítve ezzel elsősorban a dél-alföldi régió mentőszolgálatos munkatársait.

Tisztelt Hallgatók!

E példaértékű összefogás folytatásaként kérjük most Önöket, hogy szíveskedjenek önkéntes segítőként továbbra is részt venni a mintavételezésben, az alábbi kiemelt helyeken és időben:

Mentőállomások:

- Kecskemét (Bács-Kiskun megye, DAR)

- Békéscsaba (Békés megye, DAR)

- Szeged (Csongrád-Csanád megye, DAR)

- Eger (Heves megye, ÉMR)

- Szolnok (Jász-Nagykun-Szolnok megye, ÉAR)

Kezdési időpontok:

- 2020. november 23.

- 2020. november 30.

- 2020. december 7.

- 2020. december 14.

Időszakok:

- 1 hetes műszak (hétfő-péntek)

- 2 hetes műszakot (hétfő-péntek)

- 2x1 hetes műszakot (hétfő-péntek)

Munkaidő:

- heti váltásban, hétfőtől péntekig minden nap, napi 8 vagy 12 órás nappali szolgálat

Jelentkezési feltételek:

- rendelkezzen Magyarország területére érvényes jogosítvánnyal (B kategória)

- vállalja manuális sebességváltós személygépkocsi vezetését

Feladatok:

- önállóan, saját vezetésű gépjárművel, védőöltözetben, helyszínre történő kiszállás mintavételi egységgel

- a mintavételt követően a minta hűtőtáskában történő tárolása, majd leadása a központban

- használati eszközök és felszerelések fertőtlenítése

A munkaidő lejártával az OMSZ ingyenes gyorstesztet biztosít a jelentkezőknek.

A mintavételhez szükséges felkészítést az OMSZ területi szervei végzik, az utazáshoz szükséges (rendőri jellegtől mentes) gépjárművet az Országos Rendőr-főkapitányság adja, a kirendelési tevékenységet az OMSZ irányítja, valamint a kirendeltségi helytől függően a térítésmentes oda- és visszautazást, a szállást és élelmezést az Operatív Törzs biztosítja.

Juttatás: A hallgatók részére napi 5000 Ft ösztöndíj fizetésére nyílik lehetőség.

Önkéntes munkájuk természetesen tanulmányaikba beszámításra kerül.

Jelentkezni 2020.11.11-én 12 órától, kizárólag a Modulo felületen keresztül lehetséges, az erre létrehozott űrlap kitöltésével:

Modulo

>> Beadás

>> COVID védekezésben résztvevő önkéntes segítők jelentkezés

>> ÁOK, FOK, ETSZK, GYTK képzésben résztvevő hallgatóknak szóló jelentkezések

>> Jelentkezés OMSZ mintavételi tevékenységre (DAR, ÉAR, ÉMR)

Segítő közreműködésüket előre is köszönjük!

Szeged, 2020. november 11.

Üdvözlettel:

Prof. Dr. Lázár György s.k.

dékán

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.