Verado_Medikusok_Hete

Véradó Medikusok Hete

Az Országos Vérellátó Szolgálat elindítja a "Véradó Medikusok Hete" kampányt, mely 2020. augusztus 3-9. között kerül megrendezésre intézeteikben valamint külső véradási helyszíneken

A hallgatók a véradási lehetőségekről a www ovsz.hu/hol adhatok vert oldalon tájékozódhatnak. Minden medikusnak/hallgatónak emléklappal is kedveskednek. Kérik őket, jelezzék a véradási helyszíneken, hogy a „Véradó Medikusok hete” kampány keretében érkeztek a véradásra.

Bíznak benne, hogy hallgatóik mozgósításával még eredményesebben tudnak megbirkózni a jelenlegi helyzet kihívásaival és folyamatosan biztosíthatják a szükséges vérkészítményeket az újrainduló egészségügyi rendszer számára.

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.