emlekerem

Az idei Hőgyes Endre emlékérem díjazottja Prof. Dr. Varga Tibor, az SZTE ÁOK emeritus professzora, az Igazságügyi Orvostani Intézet korábbi igazgatója, az ÁOK volt dékánhelyettese.

A díjat Dr. Horváth Ildikó államtitkár asszony adta át az Egészségügyi Tudományos Tanács 2019. január 18-i nyilvános ülésén. Prof. Mandl József akadémikus, a testület elnöke köszöntötte a díjazottat, aki ezt követően a testületi igazságügyi szakértői véleményezés történetéről, helyzetéről tartotta meg előadását.

A kitüntetés, amelyet évente egy fő kaphat, életműdíj, a szakmai és szakmai-közéleti munka, illetve életpályamegbecsülése, amelyet Varga professzor nemcsak szakértői és oktatói, hanem az ETT-ben, annak Igazságügyi Bizottságában. majd annak jogutód szervezetében végzett munkája is megalapozott.

Szívből gratulálunk és további munkájához sok sikert, jó egészséget kívánunk!

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.