Maleth_cikk

Physiological Reviews

Kiemelkedő publikációt közölt Hegyi Péter, a Pécsi és Szegedi Tudományegyetem professzora és Maléth József a Szegedi Tudományegyetem ÁOK tudományos főmunkatársa külföldi kollaborációs partnereikkel a legerősebb élettani újságban a Physiological Reviews-ban

Az epesavak élettani és klinikai tulajdonságairól eddig is számos közlemény jelent meg, azonban olyan összefoglaló, mely a két területet együttesen, transzlációs megközelítésében tárgyalja ez idáig nem született. Komoly jelentősége az összefoglalónak, hogy több, jelentős népegészségügyi problémát okozó betegségben, mint például a heveny hasnyálmirigy gyulladás, a Barrett nyelőcső vagy a vastagbél rák új terápiás útvonalakat tár fel, ezáltal jelentősen stimulálja ezen betegségekben a további kutatásokat és gyógyszerfejlesztéseket. A szerzők joggal bíznak benne, hogy a közleményben összefoglalt tudományos felfedezések, melyek jelentős részét a szerzők maguk tették, mihamarabb a betegek javára fordítható gyógyszerekké, terápiákká válnak.

A cikk ide kattintva olvasható!

Izraeli_latogatas_2

Prof. Shaul Yatsiv (Head of Medical Profession Licensing Division) és Dr. Moshe Cohen (CEO Medical Doctor International Academy) 2022. június 15-én folytattak megbeszélést Karunk vezetőivel.

Kovacs_Kalman_kep

Őszinte részvéttel tudatjuk, hogy Dr. Kovács Kálmán, a SZOTE díszdoktora, az MTA külső tagja, Kanadában tevékenykedő orvos, tudós 2022. április 27-én elhunyt Torontóban