Dr. Bagosi Zsolt habilitációs előadása

M E G H Í V Ó

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetemen tartandó alábbi habilitációs előadásokra:

ELMÉLETI ORVOSTUDOMÁNY:

Dr. BAGOSI ZSOLT, elméleti orvostudományból PhD-val rendelkező adjunktus (SZTE ÁOK Kórélettani Intézet, Szeged)

Magyar nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2018. december 3. (hétfő) 10:00 óra

Címe: Az ödéma kórélettana

Helyszín: ÁOK Nagy Oktatási Központ Ivánovics György előadóterme (Szeged, Dóm tér 13.)

Tudományos előadás:

Ideje: 2018. december 3. (hétfő) 11:00 óra

Címe: A corticotropin releasing faktor (CRF) és az urokortinok szerepe a hypothalamus-hypophysis-mellékvese (HHM)-tengely szabályozásában, a szorongásban, a depresszióban és a szociális interakcióban – The role of corticotropin-releasing factor (CRF) and the urocortins in the regulation of the hypothalamic-pituitary-adrenal axis (HPA) axis, anxiety, depression and social interaction

Helyszín: ÁOK Kórélettani Intézet könyvtára (Szeged, Semmelweis u 1.)

Angol nyelvű tantermi előadás:

Ideje: 2018. december 3. (hétfő) 13:00 óra

Címe: The pathomechanism of edema

Helyszín: ÁOK Nőgyógyászati Klinika Szontágh Ferenc előadóterme (Szeged, Semmelweis u. 8.)

Dr. Kónya Zoltán
egyetemi tanár

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.