SZTA

Pályázati felhívás Szent-Györgyi Hallgató ösztöndíjra

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány az idén is lehetőséget ad a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak, hogy pályázzanak a Szegedi Tudós Akadémia képzési programjába való bekerülésre.

Az Akadémia ösztöndíjasaivá váló Szent-Györgyi Hallgatók kiemelt mentori támogatással végezhetik tanulmányaikat, melyhez az Alapítvány anyagi támogatást is biztosít.

A pályázat online benyújtásának határideje: 2017. szeptember 17. (vasárnap) 20:00 óra.

A hallgatókkal szembeni elvárások, továbbá a felvételi folyamattal, illetve a képzési programmal kapcsolatos bővebb információ ide kattintva letölthető (pdf) >>

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.