prezentacios_verseny

Szepes Borbála első helyezése az egyetemi prezentációs versenyen

Karunkat képviselő Szepes Borbála V. éves orvostanhallgató I. díjat nyert a 2017. május 4-én az IH Rendezvényközpontban megrendezett Összegyetemi „Prezentációs technikák” versenyen.

Előadásának címe a versenyen: „Az idő agyat ér” – Versenyfutás az idegsejtek túléléséért, míg a tudományos címe: “A terjedő depolarizációkra kóros hemodinamikai válaszok alakulnak ki idős, iszkémiás patkányagyban”. Témavezetője Dr. Farkas Eszter, az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi docense.

Eredményéhez gratulálunk!

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.