kiemelt_scival

SciVal workshop az SZTE-n

2017. májusától az SZTE-n is elérhetővé vált a SciVal adatbázis, mellyel a szegedi kutatók eredményei nagyobb nyilvánosságot kaphatnak, újabb nemzetközi tudományos együttműködések alakulhatnak. Az adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 és 12:00 között előadást tartanak a Rektori Hivatal dísztermében.

2017. májusától a Szegedi Tudományegyetemen is elérhetővé vált a SciVal adatbázis. A platform, amely adattartalmát a Scopus-ból nyeri, globális szinten mutatja a kutatók kapcsolati hálóját, publikációit, kutatási szakterületeit, életútját. Az adatbázis feltárja a nemzetközi és hazai együttműködés lehetőségeit, biztosítja, hogy a Szegedi Tudományegyetem tudományos munkatársai közvetlenül tájékozódjanak a nemzetközi tudományos szféra naprakész kutatásairól.

A SciVal adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 és 12:00 között előadást tart Porosz Péter, az Elsevier munkatársa a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal dísztermében.

SZTEinfo

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.