NKE_kiemelt

Népegészségügyi Képző-és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XI. Konferenciája

2017. augusztus 30. – szeptember 1. között a Szegedi Tudományegyetemen az Általános Orvostudományi Kar Népegészségtani Intézetének szervezésében kerül megrendezésre a Népegészségügyi Képző- és Kutatóhelyek Országos Egyesületének XI. Konferenciája.

A megnyitó ünnepségen, a helyi vezetők mellett, köszöntőt mondanak Dr. Szentes Tamás, országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár és Dr. Ádány Róza egyetemi tanár, az Egyesület elnöke. A konferencia fő témája a magyar lakosság egészségi állapotát leginkább meghatározó krónikus betegségek megelőzése, különös tekintettel annak népegészségügyi aspektusaira. A résztvevő szakemberek több mint 70 magyar nyelvű tudományos előadás és 19 angol nyelvű poszter formájában mutatják be a betegségek megelőzése (életmódváltás, védőoltások, szűrővizsgálatok stb.), az alapellátás népegészségügyi feladatai, környezet-, munka-, táplálkozás- és élelmezés-egészségügy, minőség az egészségügyben stb. témakörökhöz kapcsolódó legújabb kutatási eredményeiket.

A konferencia részletes programja ide kattintva letölthető (pdf) >>

Cochlear_galeria

Alacsony kockázat, óriási siker. Így jellemezhetők azok a hallásjavító műtétek, amelyekből több mint ezret végeztek már el a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjában. A süketen született kisgyermekeken segít és az időskori hallásvesztésre is megoldást jelent a Cochlear implantátuma. Gyártócégének képviselői Szegeden egyeztettek a további fejlesztési lehetőségekről a Prof. Dr. Rovó László által vezetett orvoscsoporttal.