Kenya

Kenyai szokások

Afrikát megismerni, ehhez egy élet is kevés, állítják a régi afrikánusok, akik hosszú időt, éveket, évtizedeket töltöttek ott.

Bálint Gábor belgyógyász prof. a WHO szakértője 1971-ben járt Kenyában először, legutóbb tavaly késő ősszel. Tráser László egy minapi hírről kérdezte, mely szerint a kenyai parlament Nairobiban olyan házassági törvényt fogadott el, amely szerint a férj többi felesége értesítése nélkül vihet a házhoz új asszonyt.

Bálint Gábor prof. meglepő választ adott. >>

Kovacs_Laszlo_gyertya

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a Klinika volt tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 88 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

Szukseges_Tennivalok_Elsosoknek

Gratulálunk sikeres felvételijéhez és üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem hallgatói körében! A felvételről szóló döntés a 2022/23. tanév I. félévére szól, a hallgatói jogviszonya pedig a beiratkozással jön létre. Ennek megszerzéséhez nyújtanak segítséget a tájékoztató következő oldalain olvasható lépések.