TDK 2015/2016 SZTE ÁOK

Véget ért a TDK konferencia

Sikeresen szerepeltek az ÁOK hallgatói

Február 14-én, szombaton az ünnepélyes eredményhirdetéssel véget ért az egészségtudományi karok közös TDK konferenciája. A nagy létszám és a 16 tagozat ellenére jól szervezetten, zökkenőmentesen zajlott le az esemény. Karunk hallgatói sikeresen szerepeltek, így lehetőségük van a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában való részvételre. A tavalyi évben 32, 2015-ben 33, összesen 65 előadás szerzett jogot az indulásra a március 31-április 3. között Budapesten rendezendő konferenciára.

A részletes eredményeket bemutató táblázatok itt elérhetőek. (PDF) >>

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében