L.Gy

Új utak és módszerek a sebészet világában

Új és még újabb utak – módszerek jelennek meg a sebészet világában, amivel lépést tartani, aminek technikai feltételeit biztosítani rendkívüli kihívás a szakma művelőinek. A szegedi sebészeti klinika évtizedeken, majd egy évszázadon keresztül használt épületéből új helyre költözött, olyan műszerparkkal felszerelt műtőkkel, amelyek a világ minden klinikáján modernnek számítanak.

Erről és a sebészet jövőjéről kérdezte a klinika igazgatóját Tráser László.

Interjú Dr. Lázár György professzorral:

kiemelt_osztondij_2018

SZTE START néven új ösztöndíjprogramot indított a szegedi egyetem, mellyel azokat a tehetséges, végzős középiskolai diákokat kívánják támogatni, akik idén első helyen jelentkeztek az egyetem valamely képzésére. A program célja, hogy segítse az átmenetet a középfokú- és felsőoktatás között. Az ösztöndíjat pályázat útján lehet elnyerni, a jelentkezési határidő: 2018. július 11., a legjobb pályázók akár 100.000 forint egyszeri támogatásban részesülhetnek.

dr_sonkodi_sandor

Az ÁOK Tanári Testületének 2018. június 12-i ünnepi ülésén Dr. Sonkodi Sándor emeritus professzorunk Pro Facultate Medicinae díjat vehetett át karunk dékánjától. Gratulálunk!