2019. augusztus 21.
2019. augusztus 14.

(1943.05.12. – 2019.08.13.)

2019. augusztus 07.

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

2019. augusztus 05.

Több mint félszáz hellyel lépett előrébb a Szegedi Tudományegyetem a Center for World University Rankings (CWUR) rangsorában, így e lista szerint is az SZTE a legjobb vidéki egyetem Magyarországon. A CWUR a világ 20 ezer felsőoktatási intézményét vizsgálta, melyek közül a legjobb kétezer egyetemet rangsorolta a 2019/2020-as listáján.

2019. augusztus 02.

2019. augusztus 1-jétől újabb három évig látja el a Szegedi Tudományegyetem kancellári teendőit Dr. Fendler Judit. A több milliárd forint nagyságrendben megvalósuló egyetemi fejlesztések folytatódnak, így a Szegedi Tudományegyetem továbbra is méltó helye a világszínvonalú oktató, kutató és gyógyító munkának.

2019. július 31.
2019. július 25.
2019. július 24.

Gratulálunk minden felvételi ponthatárunkat elért új gólyánknak! Kérjük, tájékozódjanak a Felvetteknek szóló menüpontunkban!

2019. július 24.

Az egészség tématerületen a Dr. Berényi Antal által vezetett csoport és a Dr. Kincses Zsigmond vezetésével dolgozó csapat kap a Tématerületi Kiválósági Program keretében állami finanszírozást - jelentette be Prof. Dr. Kónya Zoltán tudományos és innovációs rektorhelyettes.

2019. július 18.
2019. július 11.

Gratulálunk a gyémántfokozatú fődíjért (már dr.) Csákány Lórántnak, Tóth Rékának és Molnár Kinga PhD hallgatónak (Elméleti Orvostudományok Doktori Iskola) illetve az aranyfokozatú elismeréshez Nógrádi Bernát orvostanhallgatónknak! Foto: Frank Yvette (delmagyar.hu)

2019. július 05.

Az Általános Orvostudományi Kar kinevezettjeinek és kitüntetettjeinek gratulálunk!

2019. július 01.

158 magyar nyelvű és 53 angol nyelvű képzésen végzett hallgatót avattunk ünnepélyesen orvosdoktorrá!

Gratulálunk újdonsült kollégáinknak!

2019. június 28.

2019. június 28-án az SZTE ÁOK Dékáni Hivatalának dísztermében tudományos munkatársi, tanársegédi, adjunktusi és a Klinikai Központ részéről főorvosi és klinikai főorvosi címek kerültek átadásra. Gratulálunk kinevezettjeinknek!

2019. június 19.

Ismét a világ vezető egyetemei közé került a Szegedi Tudományegyetem. A Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as ranglistáján az 501-510. helyen végzett az intézmény. Ez a pozíció magyarországi viszonylatban a legjobb.

2019. április 04.

A világ 200 legjobb egyeteme közé került a Szegedi Tudományegyetem a Times Higher Education legújabb rangsorán, amely a felsőoktatási intézmények gazdasági, társadalmi hatását és felelősségvállalását vizsgálta. A rangsorban a Szegedi Tudományegyetem a 101-200. helyen szerepel, a minőségi oktatást mérő lista szerint pedig a legjobb magyarországi intézmény.

2017. július 25.

Csatlakozz az ÁOK Facebook oldalához, ha naprakészen szeretnél informálódni a szotés dolgokról!