Hangfelvételek

dekan

Évértékelés

Az ÁOK idei tanév első félévére tekint vissza prof. dr. Bari Ferenc dékán, akit Tráser László kérdezett.

Interjú:

Sz-Gy_A

Sajtótájékoztató a XXIII. Szent-Györgyi Napok rendezvényéről

Az egészségtudományi karok sajtótájékoztatóján készült interjúk a Szent-Györgyi Napok rendezvényéről.

A karok képviselőit Tráser László kérdezte.

Interjúk:

Ujszaszi_Ilona

Szent-Györgyi Albert ismeretlen oldala

Azt gondolhatnánk, már mindent tudunk róla, legalább itt Szegeden, ahol az egyetem rektora is volt, és C-vitamin kutatásait is itt végezte, amiért Nobel-díjat kapott. Természetesen Szent-Györgyi Albertről van szó, akit most több évforduló kapcsán is emlegetnek a szegedi egyetemen. Életének számos ismeretlen oldaláról kérdezte Újszászi Ilonát, a SZTE munkatársát Tráser László.

Interjú Újszászi Ilona szóvivővel:

B.Gy.

Medikus emlékek 1956-ról

'56 hangulatát, a forradalmi mozgalom lelkierejét jól példázza a következő történet, melyről főszereplője évtizedeken át hallgatott. Baradnay Gyula szegedi sebész professzor elmondja, életében egyszer fegyvert fogott, majd megvált tőle. A professzort Tráser László kérdezte.

Interjú Dr. Baradnay Gyula professzorral:

Pavics_Laszlo
fotó: radiologia.hu

Új részleg az ÁOK Nukleáris Medicina Intézetében

A dél-alföldi régióban hiánypótló radioizotópos kezelésekre alkalmas kezelési és vizsgálati részleget alakítottak ki 1,2 milliárd forintból, uniós támogatással a Szegedi Orvoskar Nukleáris Medicina Intézetében, jelentette be dr. Pávics László, az intézet igazgatója.

A professzor elmondta, az intézetben radioaktív izotópokat használnak különböző anyagok követésére, ily módon a szervezet anyagcsere-folyamatainak megjelenítésére, illetve gyógyításra nyílik lehetőség. A szegedi egyetemi intézetben évente mintegy tízezer vizsgálatra és közel ötszáz beteg kezelésére nyílik lehetőség – mondta Pávics László. A kérdező Tráser László.

Interjú Dr. Pávics László intézetvezető egyetemi tanárral:

dekan

Tanévkezdés

A Szegedi Tudományegyetemen is megkezdődött az idei, 2016/17-es tanév. Az ÁOK idei tanévének kilátásairól és várható feladatairól prof. Dr. Bari Ferenc dékán beszélt. A kérdező Tráser László.

Interjú Prof. Dr. Bari Ferenc dékánnal: