Fókuszban

Alapozd meg nálunk a jövőd! Várunk az SZTE Általános Orvostudományi Karán!

SZTE Nyílt Nap 2018.11.29 - Általános Orvostudományi Kar

Orvosi Készségfejlesztő Központ az SZTE n

Mentőautó-szimulátor az SZTE n

Dr. Csapó Edit, a „L’Oréal és az UNESCO A nőkért és a tudományért” díjazott

L'Oréal - UNESCO A nőkért és a tudományért 2016 - Dr. Farkas Klaudia

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.