rektori_nyar_kiemelt_nagy

Felvételi eredmények értékelése

A vidéki orvoskarok legnagyobb létszámú jelentkezését, magas pontszámot elérő felvételizői kezdik a tanévet ősztől, az SZTE Általános Orvostudományi Karán. Összesen 34 első éves orvos csoport, amiből 14 magyar, 10 angol és 10 német hallgató-csoport kezdi a tanévet. Ez a létszám természetesen jelentős feladatot ró a tanszékek oktatóira, előadókra, gyakorlatvezetőkre, tudományos kutató-munkájuk mellett.

Prof. Dr. Bari Ferenc ÁOK dékánt Tráser László kérdezte a felvételi eredményéről (MP3) >>

Dux

Prof. Dr .Dux László Pro Universitate-díjat, Prof. Dr. Janka Zoltán Klebelsberg Kunó-díjat, Dr. Danis Judit és Dr. Menyhárt Ákos Pro Laudande Promotione-díjat, Dr. Fűzné Dr. Pikó Bettina és Prof. Dr. Végh Ágnes Kiváló PhD Témavezető Elismerő Oklevelet kapott

Szent-Gyorgyi_Albert_1893-1986

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara, a Richter Gedeon Nyrt. és a "Régió-10" Kft. szervezésében 2019. november 15-28. között kerül sor a XXVI. Szent-Györgyi Napok program sorozatra.