2014. augusztus

2014. augusztus 30.

A 2014. novemberi ANGOL Profex egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk. Megfelelő számú jelentkező esetén orvosi szaknyelvi tanfolyamot szervezünk angol nyelvből középfokon.

2014. augusztus 30.

Alapfokú német PhD nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk teljesen kezdő, az ÁOK Doktori Iskoláiban tanulmányokat folytató hallgatók részére.

2014. augusztus 25.

A Tanulmányi Osztály a felújítási munkálatok elhúzódása miatt 2014. augusztus 28-ig a 141. és 147. számú irodában érhető el.

2014. augusztus 21.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere által kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Prof. Dr. Benedek György.

2014. augusztus 19.

Elkészültek a magyar és az idegen nyelvű képzés órarendjei a 2014-2015. tanév I. félévére

2014. augusztus 12.

Az ebola-járvány veszélye újabban már az európai lakosságot is nyugtalanítja, mint az tapasztalható volt a közelmúltban hazánkban is. De valójában mi ez a betegség, amely idén tavasz óta elsősorban Közép-Afrikai országokban jelent meg, egyes kutatók szerint, talán az ottani erdőirtások nyomán szabadult ki vírusa.

2014. augusztus 12.

Az Általános Orvostudományi Kar Dékáni Hivatala és a Hivatalhoz tartozó szervezeti egységek működési rendje a nyári leállás időszakában

2014. október 30.

A Magyar Aneszteziológai és Intenzív Terápiás Társaság keretein belül 2013-ban megalakult a Perioperatív Hemosztázis Szekció.

2008. november 12.

ÁOK teszt1 form

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.