2014. augusztus

2014. augusztus 30.

A 2014. novemberi ANGOL Profex egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk. Megfelelő számú jelentkező esetén orvosi szaknyelvi tanfolyamot szervezünk angol nyelvből középfokon.

2014. augusztus 30.

Alapfokú német PhD nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk teljesen kezdő, az ÁOK Doktori Iskoláiban tanulmányokat folytató hallgatók részére.

2014. augusztus 25.

A Tanulmányi Osztály a felújítási munkálatok elhúzódása miatt 2014. augusztus 28-ig a 141. és 147. számú irodában érhető el.

2014. augusztus 21.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere által kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Prof. Dr. Benedek György.

2014. augusztus 19.

Elkészültek a magyar és az idegen nyelvű képzés órarendjei a 2014-2015. tanév I. félévére

2014. augusztus 12.

Az ebola-járvány veszélye újabban már az európai lakosságot is nyugtalanítja, mint az tapasztalható volt a közelmúltban hazánkban is. De valójában mi ez a betegség, amely idén tavasz óta elsősorban Közép-Afrikai országokban jelent meg, egyes kutatók szerint, talán az ottani erdőirtások nyomán szabadult ki vírusa.

2014. augusztus 12.

Az Általános Orvostudományi Kar Dékáni Hivatala és a Hivatalhoz tartozó szervezeti egységek működési rendje a nyári leállás időszakában

2014. október 30.

A Magyar Aneszteziológai és Intenzív Terápiás Társaság keretein belül 2013-ban megalakult a Perioperatív Hemosztázis Szekció.

2008. november 12.

ÁOK teszt1 form

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.