2014. augusztus

2014. augusztus 30.

A 2014. novemberi ANGOL Profex egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk. Megfelelő számú jelentkező esetén orvosi szaknyelvi tanfolyamot szervezünk angol nyelvből középfokon.

2014. augusztus 30.

Alapfokú német PhD nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk teljesen kezdő, az ÁOK Doktori Iskoláiban tanulmányokat folytató hallgatók részére.

2014. augusztus 25.

A Tanulmányi Osztály a felújítási munkálatok elhúzódása miatt 2014. augusztus 28-ig a 141. és 147. számú irodában érhető el.

2014. augusztus 21.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere által kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Prof. Dr. Benedek György.

2014. augusztus 19.

Elkészültek a magyar és az idegen nyelvű képzés órarendjei a 2014-2015. tanév I. félévére

2014. augusztus 12.

Az ebola-járvány veszélye újabban már az európai lakosságot is nyugtalanítja, mint az tapasztalható volt a közelmúltban hazánkban is. De valójában mi ez a betegség, amely idén tavasz óta elsősorban Közép-Afrikai országokban jelent meg, egyes kutatók szerint, talán az ottani erdőirtások nyomán szabadult ki vírusa.

2014. augusztus 12.

Az Általános Orvostudományi Kar Dékáni Hivatala és a Hivatalhoz tartozó szervezeti egységek működési rendje a nyári leállás időszakában

2014. október 30.

A Magyar Aneszteziológai és Intenzív Terápiás Társaság keretein belül 2013-ban megalakult a Perioperatív Hemosztázis Szekció.

2008. november 12.

ÁOK teszt1 form

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!