2021. március

2021. március 29.

Habilitált doktori címet kapott: Dr. Légrády Péter

PhD tudományos fokozatot szerzett az SZTE Általános Orvostudományi Karról: Dr. Biernacki Tamás István, Erdei Lilla, Giricz Zsófia, Gyukity-Sebestyén Edina, Dr. Hágendorn Roland, Dr. Horváth Zoltán, Dr. Inczefi Orsolya Ágnes, Dr. Járomi Péter, Dr. Kelemen Péter Bertalan, Dr. Kocsis Ádám László, Kovács Ildikó, Dr. Kuthi Levente, Laura Craciun, Dr. Mosztbacher Dóra, Dr. Nagy Károly, Dr. Nyilas Áron Gábor, Pálinkás Hajnalka Laura, Dr. Pap Éva Melinda, Polanek Róbert, Puskás Tamás, Dr. Rieth Anna, Dr. Salamon András, Dr. Südy Roberta, Szabó Írisz Piroska, Szatmári Angelika, Dr. Varga Linda, Dr. Vereb Tamás.

2021. március 25.

Prof. Dr. Lengyel Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke, a Belgyógyászati Klinika igazgatója videónkban méltatta egykori mesterét, a hazai és nemzetközi hírű dr. Varró Vince professzort, aki 100. életévébe lépve felvette a COVID-19 fertőzés elleni védőoltást.

2021. március 24.

2021. április 6- 9. között rendezik meg az online rendezvényt

2021. március 22.

Közel 400 millió forintos beruházással megújult az Anyagcsere-betegségek Szűrővizsgálati Laboratóriuma. Az országos szűrőcentrumban 27 újszülöttkori ritka betegséget szűrnek, ami sok esetben életeket menthet.

2021. március 18.

Megrendülten és mély fájdalommal fogadtuk a szomorú hírt, hogy Simonka János Aurél, a Szegedi Tudományegyetem Traumatológiai Klinikájának emeritus professzora, a Traumatológiai Klinika volt intézetvezetője, türelemmel viselt súlyos betegség következtében elhunyt

2021. március 16.

Dr. Wittmann Tibor a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata -, Dr. Lengyel Csaba a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapott. Gratulálunk!

2021. március 15.

Széchenyi-díjat kapott Dr. Kemény Lajos Ferenc professzor, Batthyány-Strattmann László-díjas orvos, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, az SZTE ÁOK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikájának igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanára. Gratulálunk!

2021. március 15.

A március 15-i nemzeti ünnep alkalmából Csongrád-Csanád megyéért díjat kapott Dr. Lengyel Csaba professzor, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ vezetője. Gratulálunk!

2021. március 09.

A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázatot hirdet a folyó kutatásaihoz kapcsolható, gyógyszeripari tárgyú innovációk felkarolására. Pályázati felhívásukat a címre kattintva olvashatják.

2021. március 04.

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

2021. március 01.

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.

IMG_0002

weboldal_nyito_facebook_otdk