2021. március

2021. március 29.

Habilitált doktori címet kapott: Dr. Légrády Péter

PhD tudományos fokozatot szerzett az SZTE Általános Orvostudományi Karról: Dr. Biernacki Tamás István, Erdei Lilla, Giricz Zsófia, Gyukity-Sebestyén Edina, Dr. Hágendorn Roland, Dr. Horváth Zoltán, Dr. Inczefi Orsolya Ágnes, Dr. Járomi Péter, Dr. Kelemen Péter Bertalan, Dr. Kocsis Ádám László, Kovács Ildikó, Dr. Kuthi Levente, Laura Craciun, Dr. Mosztbacher Dóra, Dr. Nagy Károly, Dr. Nyilas Áron Gábor, Pálinkás Hajnalka Laura, Dr. Pap Éva Melinda, Polanek Róbert, Puskás Tamás, Dr. Rieth Anna, Dr. Salamon András, Dr. Südy Roberta, Szabó Írisz Piroska, Szatmári Angelika, Dr. Varga Linda, Dr. Vereb Tamás.

2021. március 09.

A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázatot hirdet a folyó kutatásaihoz kapcsolható, gyógyszeripari tárgyú innovációk felkarolására. Pályázati felhívásukat a címre kattintva olvashatják.

2021. március 04.

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Egyetem_Napja_nyito

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

erem_oldalak_keskeny

A Szegedi Tudományegyetem alapításának centenáriuma tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank 10 000 Ft névértékű ezüst, valamint 2000 Ft névértékű színesfém emlékérméket bocsátott ki a Szegedi Tudományegyetemen