2021.július

2021. július 22.

A program elérhető bármely magyar és angol nyelvű képzésben résztvevő hallgató számára, aki szeretné a hatodéves gyakorlatok egy részét egy amerikai kórházban eltölteni, melyet itthon is elfogadnak gyakorlatként. A pályázat beadási határideje: 2021. augusztus 31.

2021. július 15.

A felterjesztés határideje 2021. október 11.

2021. július 13.
4/2021. (VII. 12.) sz. rektori-kancellári együttes utasítása Szegedi Tudományegyetem rektorát és kancellárját megillető munkáltatói jogkörök eseti delegálásáról
2021. július 12.
2021. július 07.

Dr. Dux Mária, Dr. Venglovecz Viktória és Dr. Jost Norbert László egyetemi docensek, 2021. június 30-n ünnepélyes keretek között vették át a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsa által adományozott MTA Doktora oklevelet. Gratulálunk!

Egyetem_Napja_nyito

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

erem_oldalak_keskeny

A Szegedi Tudományegyetem alapításának centenáriuma tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank 10 000 Ft névértékű ezüst, valamint 2000 Ft névértékű színesfém emlékérméket bocsátott ki a Szegedi Tudományegyetemen