2021. január

2021. január 28.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, amelynek köszönhetően élettudományi felhasználásra alkalmas 3D professzionális és asztalinyomtatók (biológiai-szövet-, fém- és műanyag nyomtatók), valamint kiegészítő eszközök (szkenner, számítógépek, mikroszkópok stb.) beszerzése történt meg. A 3D Központ a Tisza Lajos krt. 107-ben létesült.

2021. január 27.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport az alábbi német és angol nyelvtanfolyamokat indítja 2021 februártól: 1. Német szaknyelvtanfolyam oktatóknak 2. Alapfokú német PhD nyelvvizsa tanfolyam 3. Angol szaknyelvtanfolyam oktatóknak 4. Kedvezményes intenzív angol nyelvtanfolyam szakdolgozóknak 5. Kedvezényes intenzív PROFEX angol nyelvvizsgaelőkészítő tanfolyam

2021. január 21.

Új, három oldalról üvegezett és korszerűen megvilágított tárlókat kapott az SZTE ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet Gellért Albert Anatómiai Múzeum európai szinten is egyedülálló humán preparátum gyűjteménye. A medikusképzés szolgálatába állított kiállítás közel 500 készítményéről az év végére háromdimenziós atlasz is készül.

2021. január 15.

Az SZTE Kórházhigiénés Osztálya rajzpályázatot hirdet „A kézhigiéne szerepe a Coronavírus világjárvány alatt” témakörben. A beadási határidő: 2021. február 5. csütörtök

2021. január 14.
2021. január 06.

Életének 68. évében, türelemmel viselt hosszú betegség után, 2020. december 27-én elhunyt Dr. Mink Mátyás egyetemi docens, az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézetének munkatársa. Emlékét kegyelettel őrizzük!

2021. január 06.

A Fiatal Kutatók Akadémiája (FKA) tagfelvételi pályázatot hirdet a 2021–2026 közötti periódusra. A pályázat benyújtásának határideje 2021. február 10. 12:00.

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.