2020. március

2020. május 15.

A lenti linkeken tölthetik le és olvashatják a kari vezetés és a Távoktatási Operatív Bizottság által kiadott körleveleket és javaslatokat a távoktatással kapcsolatosan

2020. március 31.

A pszichiátriai betegek és hozzátartozóik, családjuk segítése érdekében az SZTE SZAKK Pszichiátriai Klinika munkatársai a koronavírus járvány időszakában telefonos segélyvonalat indítanak.

2020. március 20.

A lenti linken tölthetik le Dr. Makra Péternek, az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi adjunktusának összefoglalóját a CooSpace rendszer vizsgáztatási lehetőségeiről.

2020. március 17.

A rendkívüli online oktatás elsődleges és hivatalos színtere a CooSpace, kérjük, onnan tájékozódjanak! Részletes információk a letölthető fájlban olvashatók!

2020. március 16.

Tájékoztató a 12 éven aluli gyermeket nevelők számára

2020. március 11.
2020. március 10.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) kerülnek megrendezésre

2020. március 04.

Prof. Dr. Széll Márta Rektorhelyettes Asszony megbízásából tesszük közzé a HCEMM kutatócsoportok bővítésére kiírt – 2020 második negyedévére vonatkozó – előpályázati lehetőségről szóló tájékoztató levelet és az előpályázathoz szükséges adatlapot (Hi: 2020. március 27.)

szte_aok_es_gytk_kutatok

Elsőként számoltak be az SZTE kutatói arról, hogy a kender vegyületei, köztük a ma igen népszerű kannabidiol – röviden: CBD – a szívritmuszavar kockázatát fokozó hatással rendelkezhet. Erről kérdeztük Prof. Dr. Varró Andrást (SZTE ÁOK) és Dr. Csupor Dezsőt (SZTE GYTK). Megtudtuk: 14 szerzős közleményüket a Nature lapcsaládhoz tartozó Scientific Reports szakfolyóirat tette közzé.

betegagy_1170

Széleskörűen hozzáférhetővé válik a magyar betegek számára is a remdesivir nevű hatóanyagot tartalmazó antivirális szer, amely az eddig ismert leghatékonyabb gyógyszer a COVID-fertőzés ellen. A gyártás a Richter Gedeon Nyrt. saját fejlesztése alapján indult. A készítmény klinikai vizsgálata megkapta az engedélyt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézettől. A szert több magyarországi egészségügyi intézményben, így a Szegedi Tudományegyetemen is alkalmazzák.