2020. március

2020. március 27.

A lenti linkeken tölthetik le és olvashatják a kari vezetés és a Távoktatási Operatív Bizottság által kiadott körleveleket és javaslatokat a távoktatással kapcsolatosan

2020. március 26.

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

2020. március 24.

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.

2020. március 23.

A Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Kálvária sgt. 57. szám alatti nyugati telephelyen elhelyezkedő épületében, ismertebb nevén a II-es kórházban, az EMMI rendelkezéseivel összhangban járványügyi ellátó központot alakított ki.

2020. március 22.

Több hazai sajtóorgánumban napvilágot látott az információ, miszerint jómagam egyike vagyok azon szegedi polgároknak, akik megbetegedtek az új típusú koronavírus okozta fertőzés következtében. A hír igaz.

2020. március 20.

A lenti linken tölthetik le Dr. Makra Péternek, az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet egyetemi adjunktusának összefoglalóját a CooSpace rendszer vizsgáztatási lehetőségeiről.

2020. március 17.

A rendkívüli online oktatás elsődleges és hivatalos színtere a CooSpace, kérjük, onnan tájékozódjanak! Részletes információk a letölthető fájlban olvashatók!

2020. március 16.

A március 11-én kihirdetett országos veszélyhelyzet kapcsán a Szegedi Tudományegyetem 2020. március 23-án, az előrehozott tavaszi szünet után visszavonásig távoktatásra áll át. Az egyetem oktatói számára a CooSpace felületen létrehozott információs színtérben a távoktatás módszertanával kapcsolatos bejegyzések, illetve a CooSpace távoktatás során használható eszközeinek oktató videókkal illusztrált leírásai érhetőek el.

2020. március 16.

Az SZTE-n külföldi állampolgárral új foglalkoztatási jogviszony csak a Coronavírus Ügyi Operatív Bizottság előzetes engedélyével jöhet létre. Külföldi kiküldetés nem rendelhető el és továbbra is kérik a külföldi magáncélú utazások elhalasztását. Az egészségügyi dolgozók csak miniszteri külön engedéllyel hagyhatják el az országot.

2020. március 16.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elrendelte, hogy 2020. március 16-tól a veszélyhelyzet megszűnéséig el kell halasztani minden azonnali egészségügyi ellátást nem igénylő beavatkozást. Ennek végrehajtása érdekében a Szegedi Tudományegyetem soron kívül megtette a szükséges intézkedéseket.

Tájékoztató a 12 éven aluli gyermeket nevelők számára

2020. március 12.

A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében a fenntartó döntésére figyelemmel – a hallgatók személyes biztonságát szem előtt tartva – a Szegedi Tudományegyetemen 2020. március 12-13. napjára rektori (oktatási) szünetet rendeltek el. A korábban elfogadott 2020. április 10. (péntek) – 2020. április 17. (péntek) tartó időtartam helyett a Tavaszi szünet időtartama 2020. március 14. (szombat) – 2020. március 22. (vasárnap).

2020. március 11.

A koronavírussal kapcsolatos tájékoztatást 0-24 órában hívható hallgatói információs vonal is segíti 2020. március 10-től a Szegedi Tudományegyetemen. A 0670-439-92-79-es számon magyar és angol nyelvű tájékoztatást kérhetnek az egyetemi hallgatók.

2020. március 10.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) kerülnek megrendezésre

2020. március 04.

Prof. Dr. Széll Márta Rektorhelyettes Asszony megbízásából tesszük közzé a HCEMM kutatócsoportok bővítésére kiírt – 2020 második negyedévére vonatkozó – előpályázati lehetőségről szóló tájékoztató levelet és az előpályázathoz szükséges adatlapot (Hi: 2020. március 27.)

nyito_egyetemi_tajekoztato1

online_kerdoiv