2020. február

2020. április 02.
2020. február 25.

A törökországi Gaziantep repterén tavaly megrendezett fesztivál 1,7 milliós látogatottságával 2019-ben a világ legnagyobb légügyi rendezvényévé vált: 50 000 diák részvételével - Törökországon kívül még 122 országból.

2020. február 25.
2020. február 24.

Az Amerikai Egyesült Államokba szóló hallgatói, kutatói ösztöndíj-lehetőségeiről tart tájékoztatást a Fulbright Bizottság. Bármelyik amerikai egyetemre, bármilyen tudományágban pályázható ösztöndíjak - tanulj akár már 2021-ben az USA-ban!

2020. február 20.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája nappali tagozatos hallgatói számára egyetemi fotópályázatot, egyetemi vers- és prózamondó versenyt, egyetemi szlogenpályázatot illetve egyetemi verspályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

2020. február 14.

A 2019/2020-as tanév tavaszi félévében folytatódnak a tanulási eredmény alapú szemlélet megismertetését és az oktatói munkában való eredményes alkalmazását támogató tréningek.

2020. február 07.

Módosultak a jelentkezési határidők! Minden kurzus esetében: 2020. február 18.!

2020. február 12.

A Magyarországi Francia Nagykövetség a 2020-2021-es tanévben ismét ösztöndíjprogramot indít azon magyar egyetemi hallgatók és kutatók számára, akik mester, doktori fokozatú tanulmányokat vagy kutatási munkát szeretnének folytatni Franciaországban. Az ösztöndíjprogramra való jelentkezések leadási határideje 2020. február 28.

2020. február 11.

A „Mentés a Jövőért” Alapítvány és a Dél-alföldi Regionális Mentőszervezet Mentőtiszt III. képzést szervez Szegeden, melyre V-VI. évfolyamos ÁOK hallgatókat, illetve rezidenseket, szakorvos jelölteket és minden érdeklődő szakorvost vár.

2020. február 05.

Egyetemünk vezetése az egyetemünkre érkező meghívott külföldi oktatók munkájának elismerésére egységes oklevélkiadási és nyilvántartási rendszert vezet be

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.