2020. december

2020. december 21.
2020. december 10.

Dr. Deli László kardiológus, a gyulai Békés Megyei Központi Kórház nyugalmazott főorvosa, az SZTE ÁOK címzetes egyetemi docense 2020. november 23-án, 90 éves korában elhunyt. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

2020. december 10.

Az ünnepségre a Szegedi Nemzeti Színházban került sor 1987. december 10-én, éppen fél évszázaddal a Nobel-díj átvételét követően. Megnyitó beszédet Prof. Dr. Szilárd János rektor mondott.

2020. december 10.

A SZTE SZAKK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika online játékos kérdőív kitöltésében kéri az iskolák diákjainak segítségét.

2020. december 04.

Hagyományosan a Szent-Györgyi Napok rendezvénysorozat biztosítja a keretet az előző év legjobb kari publikációinak bemutatására. A videókat a cikkek címére kattintva tekinthetik meg. A 2020. december 18-ig legtöbb nézettséget elérő cikkeket jutalomdíjban részesítjük.

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.