2019. október

2019. október 31.

2019. október 25-26-án Szegeden tartották a ”Medical education on Medically Unexplaned Symptoms and Intercultural Communication” (MUSIC) című, Erasmus+ Stratégiai Partnerség projekt soros megbeszélését

2019. október 30.

A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya tisztelettel meghívja az érdeklődőket Dr. Kemény Lajos, az MTA levelező tagjának akadémiai székfoglaló előadására 2019. november 13-án 14 órai kezdettel az MTA Székházának Nagytermébe (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9. II.emelet)

2019. október 28.
2019. október 24.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport 2019. november 7-től angol orvosi szaknyelvi kurzust hirdet az ÁOK-n angol nyelven oktatók számára. Jelentkezési határidő: 2019. november 4.

2019. október 11.

Dr. Farkas Iván címzetes egyetemi docens, a Makói Szülészeti Osztály volt vezetője 66 éves korában váratlan hirtelenséggel örökre megpihent. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Egyetem_Napja_nyito

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

erem_oldalak_keskeny

A Szegedi Tudományegyetem alapításának centenáriuma tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank 10 000 Ft névértékű ezüst, valamint 2000 Ft névértékű színesfém emlékérméket bocsátott ki a Szegedi Tudományegyetemen