2019. október

2019. október 31.

2019. október 25-26-án Szegeden tartották a ”Medical education on Medically Unexplaned Symptoms and Intercultural Communication” (MUSIC) című, Erasmus+ Stratégiai Partnerség projekt soros megbeszélését

2019. október 30.

A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya tisztelettel meghívja az érdeklődőket Dr. Kemény Lajos, az MTA levelező tagjának akadémiai székfoglaló előadására 2019. november 13-án 14 órai kezdettel az MTA Székházának Nagytermébe (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9. II.emelet)

2019. október 28.
2019. október 24.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport 2019. november 7-től angol orvosi szaknyelvi kurzust hirdet az ÁOK-n angol nyelven oktatók számára. Jelentkezési határidő: 2019. november 4.

2019. október 11.

Dr. Farkas Iván címzetes egyetemi docens, a Makói Szülészeti Osztály volt vezetője 66 éves korában váratlan hirtelenséggel örökre megpihent. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.