2019. november

2019. november 27.

A Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány 2019. december 02-04 között rendezi meg soron következő, Nobel-díjasok és tehetséges diákok XIV. találkozója elnevezésű konferenciáját.

2019. november 22.
2019. november 14.

A XXI. század mentális csapdái a tudományban és a hivatás terén címmel 2019. november 27-én, szerdán 16 órai kezdettel a Szent-Györgyi Oktatási Központban Richter Tudós Klub rendezvényt tartunk Tisztelettel várjuk az érdeklődőket!

2019. november 14.

Dr. Áder János köztársasági elnök úr fővédnöksége és Dr. Horváth Ildikó államtitkár asszony védnöksége alatt 2019. november 29-30-án I. Hatékony Egészségfejlesztési Konferencia címmel rendezvényt szervez a Semmelweis Egészségfejlesztési Központ a Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központban

2019. november 07.
2019. november 04.

Egy nagyszerű hagyományt folytatva újra Richter Tudós Klub lesz Szegeden a Szent-Györgyi Oktatási Központunkban

2019. november 27-én, szerdán 16 órai kezdettel!

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.