2019. március

2019. március 27.

Támogasd az egészségügyi felvilágosító munkát!

2019. március 25.

A Szegedi Akadémiai Bizottság Hepatogasztroenterológiai, valamint Sebészeti és Kísérletes Sebészeti Munkabizottsága a MGT Motilitás Szekciójával együttműködve hatodik alkalommal rendezi meg 2019. április 13-án, szombaton a „Szegedi Motilitási Napot”. A helyszín SZAB Székház (6720. Szeged, Somogyi u. 7.)

2019. március 22.

Fejes Roland IV. éves orvostanhallgatónk elnyerte az ESSR Walter Brendel fődíját. Gratulálunk!

2019. március 22.
2019. március 21.

Nyílt nap az Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Szakfordítóképző Csoportnál

2019. március 20.

Nógrádi Bernát képviseli a Kart az összegyetemi "Prezentációs technikák" versenyen

2019. március 19.
2019. március 08.

Meghívó a SZTE ÁOK Patológiai Intézet és a SZAB Orvostudományi Szakbizottság tudományos ülésére.

2019. február 28.

A Lakitelek Népfőiskola 2019 áprilisában Kína Kollégium néven indít, két éven keresztül, nyolc hétvégi alkalommal zajló szakirányú képzést. A képzés során a fiatal jelentkezők megismerkedhetnek a tradicionális és a modern Kínával, vallási, politikai és társadalmi rendszerével. Jelentkezni március 5-ig lehet.

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!