2019. március

2019. március 27.

Támogasd az egészségügyi felvilágosító munkát!

2019. március 25.

A Szegedi Akadémiai Bizottság Hepatogasztroenterológiai, valamint Sebészeti és Kísérletes Sebészeti Munkabizottsága a MGT Motilitás Szekciójával együttműködve hatodik alkalommal rendezi meg 2019. április 13-án, szombaton a „Szegedi Motilitási Napot”. A helyszín SZAB Székház (6720. Szeged, Somogyi u. 7.)

2019. március 22.

Fejes Roland IV. éves orvostanhallgatónk elnyerte az ESSR Walter Brendel fődíját. Gratulálunk!

2019. március 22.
2019. március 21.

Nyílt nap az Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Szakfordítóképző Csoportnál

2019. március 20.

Nógrádi Bernát képviseli a Kart az összegyetemi "Prezentációs technikák" versenyen

2019. március 19.
2019. március 08.

Meghívó a SZTE ÁOK Patológiai Intézet és a SZAB Orvostudományi Szakbizottság tudományos ülésére.

2019. február 28.

A Lakitelek Népfőiskola 2019 áprilisában Kína Kollégium néven indít, két éven keresztül, nyolc hétvégi alkalommal zajló szakirányú képzést. A képzés során a fiatal jelentkezők megismerkedhetnek a tradicionális és a modern Kínával, vallási, politikai és társadalmi rendszerével. Jelentkezni március 5-ig lehet.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.