2019. július

2019. július 22.
2019. július 18.
2019. július 05.

Tisztelettel kérjük a Tanszékvezetőket, hogy a lent elérhető táblázat kitöltésével szolgáltassanak információt arról, hogy a vezetésük alatt lévő tanszékeknek milyen együttműködései vannak az Újvidéki Egyetemmel, azok mióta tartanak, milyen pályázati forrás támogatja az együttműködést és a jövőben milyen jellegű együttműködést terveznek indítani és/vagy a meglévő együttműködést kiterjeszteni, továbbfejleszteni.

2019. július 04.

Megemlékezést írni valakiről nem könnyű feladat. Megemlékezést írni olyan valakiről, akit nem ismertünk, még nehezebb feladat. Én most erre vállalkozom. Mégis azt hiszem az én feladatom könnyű. Olyan személyről, elismert szakemberről, vezetőről, EMBER-ről írok, akiről sok életrajzi vonatkozású adat található, nem volt megosztó személyiség, mindenki által szeretett, elfogadott alakja volt az általa képviselt szakmának. A fentieket figyelembe véve mégis könnyű feladatom van.

Valamennyi róla megmaradt fényképen mosolygós, szemüvegén át sugárzó kedves tekintettel néz reánk.

2019. július 01.

Prof. dr. Dóczi Tamással professor emeritusi címe és a Petri Gábor Emlékérem kapcsán beszélgettünk.

boldogkoi_1170

Tévhitek fertőzik a világhálót az új típusú koronavírusról. A tények és feltételezések, a hiteles információk és az álhírek kommunikációs hálójában vergődőknek megszólalásaival irányt mutató dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológust, virológust, az SZTE ÁOK Orvosi Biológiai Intézetét vezető egyetemi tanárt kérdeztük a COVID-19 járványról

infektologia_nyito

A Szegedi Tudományegyetem újabb egészségügyi mérföldköve lesz az a beruházás, amelynek eredményeképpen infektológiai klinika és oktatóközpont épül Szegeden. Az SZTE gyermek és felnőtt pácienseket egyaránt fogadó, 1,5 milliárd forintból megvalósuló Infektológiai Központjában a fertőző betegek ellátása mellett gyakorlati oktatás is folyik, új, önálló egyetemi tanszék is működik majd