2019. július

2019. július 22.
2019. július 18.
2019. július 05.

Tisztelettel kérjük a Tanszékvezetőket, hogy a lent elérhető táblázat kitöltésével szolgáltassanak információt arról, hogy a vezetésük alatt lévő tanszékeknek milyen együttműködései vannak az Újvidéki Egyetemmel, azok mióta tartanak, milyen pályázati forrás támogatja az együttműködést és a jövőben milyen jellegű együttműködést terveznek indítani és/vagy a meglévő együttműködést kiterjeszteni, továbbfejleszteni.

2019. július 04.

Megemlékezést írni valakiről nem könnyű feladat. Megemlékezést írni olyan valakiről, akit nem ismertünk, még nehezebb feladat. Én most erre vállalkozom. Mégis azt hiszem az én feladatom könnyű. Olyan személyről, elismert szakemberről, vezetőről, EMBER-ről írok, akiről sok életrajzi vonatkozású adat található, nem volt megosztó személyiség, mindenki által szeretett, elfogadott alakja volt az általa képviselt szakmának. A fentieket figyelembe véve mégis könnyű feladatom van.

Valamennyi róla megmaradt fényképen mosolygós, szemüvegén át sugárzó kedves tekintettel néz reánk.

2019. július 01.

Prof. dr. Dóczi Tamással professor emeritusi címe és a Petri Gábor Emlékérem kapcsán beszélgettünk.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.