2019. február

2019. február 28.

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2019. április 13.

2019. február 28.
2019. február 21.

A mérést azoknak ajánljuk, akik vagy fogyókúrájuk vagy épp testtömegnövelésük során szeretnék nyomon követni testösszetételük változását. A mérés ingyenes!

2019. február 21.
2019. február 20.
2019. február 19.

It is our pleasure to announce our Summer Schools 2019 in the field of health sciences and bioinformatics which will start on the 24th of June.

2019. február 13.

RARE Marathon néven egy két napig tartó ötletgyárat tartanak, hogy a digitális technológia segítségével közösen találjanak új utakat a ritka betegségekkel élők életének megkönnyítéséért. További részletek az esemény Facebook oldalán

2019. február 11.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája 2019. április 11-től május 17-ig rendezi meg a 16. Egyetemi Tavaszt.

2019. február 08.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoportja alapfokú német PhD nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdet teljesen kezdő (esetleg újrakezdő) szinten az ÁOK, GYTK, FOK Doktori Iskoláiban tanulmányokat folytató hallgatók részére

2019. február 07.
2019. február 01.

Az ÁOK oktató-kutató, tudományos és betegellátó tevékenységet végző munkatársai szakmai tevékenységének folyamatos fejlesztése elősegítése érdekében meghirdetett 2018. évi Kari Kutatási Alap pályázatok támogatást nyert pályázói:

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!