2019. február

2019. február 28.

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2019. április 13.

2019. február 28.
2019. február 21.

A mérést azoknak ajánljuk, akik vagy fogyókúrájuk vagy épp testtömegnövelésük során szeretnék nyomon követni testösszetételük változását. A mérés ingyenes!

2019. február 21.
2019. február 20.
2019. február 19.

It is our pleasure to announce our Summer Schools 2019 in the field of health sciences and bioinformatics which will start on the 24th of June.

2019. február 13.

RARE Marathon néven egy két napig tartó ötletgyárat tartanak, hogy a digitális technológia segítségével közösen találjanak új utakat a ritka betegségekkel élők életének megkönnyítéséért. További részletek az esemény Facebook oldalán

2019. február 11.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája 2019. április 11-től május 17-ig rendezi meg a 16. Egyetemi Tavaszt.

2019. február 08.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoportja alapfokú német PhD nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdet teljesen kezdő (esetleg újrakezdő) szinten az ÁOK, GYTK, FOK Doktori Iskoláiban tanulmányokat folytató hallgatók részére

2019. február 07.
2019. február 01.

Az ÁOK oktató-kutató, tudományos és betegellátó tevékenységet végző munkatársai szakmai tevékenységének folyamatos fejlesztése elősegítése érdekében meghirdetett 2018. évi Kari Kutatási Alap pályázatok támogatást nyert pályázói:

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.