2019. február

2019. február 28.

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2019. április 13.

2019. február 28.
2019. február 21.

A mérést azoknak ajánljuk, akik vagy fogyókúrájuk vagy épp testtömegnövelésük során szeretnék nyomon követni testösszetételük változását. A mérés ingyenes!

2019. február 21.
2019. február 20.
2019. február 19.

It is our pleasure to announce our Summer Schools 2019 in the field of health sciences and bioinformatics which will start on the 24th of June.

2019. február 13.

RARE Marathon néven egy két napig tartó ötletgyárat tartanak, hogy a digitális technológia segítségével közösen találjanak új utakat a ritka betegségekkel élők életének megkönnyítéséért. További részletek az esemény Facebook oldalán

2019. február 11.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája 2019. április 11-től május 17-ig rendezi meg a 16. Egyetemi Tavaszt.

2019. február 08.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoportja alapfokú német PhD nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdet teljesen kezdő (esetleg újrakezdő) szinten az ÁOK, GYTK, FOK Doktori Iskoláiban tanulmányokat folytató hallgatók részére

2019. február 07.
2019. február 01.

Az ÁOK oktató-kutató, tudományos és betegellátó tevékenységet végző munkatársai szakmai tevékenységének folyamatos fejlesztése elősegítése érdekében meghirdetett 2018. évi Kari Kutatási Alap pályázatok támogatást nyert pályázói:

szte_aok_es_gytk_kutatok

Elsőként számoltak be az SZTE kutatói arról, hogy a kender vegyületei, köztük a ma igen népszerű kannabidiol – röviden: CBD – a szívritmuszavar kockázatát fokozó hatással rendelkezhet. Erről kérdeztük Prof. Dr. Varró Andrást (SZTE ÁOK) és Dr. Csupor Dezsőt (SZTE GYTK). Megtudtuk: 14 szerzős közleményüket a Nature lapcsaládhoz tartozó Scientific Reports szakfolyóirat tette közzé.

betegagy_1170

Széleskörűen hozzáférhetővé válik a magyar betegek számára is a remdesivir nevű hatóanyagot tartalmazó antivirális szer, amely az eddig ismert leghatékonyabb gyógyszer a COVID-fertőzés ellen. A gyártás a Richter Gedeon Nyrt. saját fejlesztése alapján indult. A készítmény klinikai vizsgálata megkapta az engedélyt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézettől. A szert több magyarországi egészségügyi intézményben, így a Szegedi Tudományegyetemen is alkalmazzák.