2019. augusztus

2019. augusztus 30.

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetemen tartandó alábbi habilitációs előadásokra:

2019. augusztus 30.
2019. augusztus 29.

A kurzusokra történő jelentkezés határideje 2019. szeptember 11. (az első előadás időpontja)

2019. augusztus 29.

Az SZTE ÁOK Sportorvostani Tanszéke OFTEX tanfolyamot szervez

2019. augusztus 21.

Az SZTE Általános Orvostudományi Karának tanévnyitó előadásán vendég előadónk Dr. Molnár Elek, az University Bristol egyetemi tanára. Az előadásra 2019. szeptember 3-án 10 órakor kerül sor az SZTE TIK Kongresszusi termében.

2019. augusztus 01.
2019. július 11.

A NOVOFER Alapítvány, a szakmai-erkölcsi támogatói között tudva az innovációért felelős szervezetek vezetőit, idén is meghirdeti a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását. A felterjesztés határideje 2019. október 10-e.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.