2019. április

2019. április 25.

A Szegedért Alapítvány 2019. évi díjazottjai a Somogyi-könyvtár régi gyűjteményéből választott köteteket fogadnak jelképesen örökbe. A 2003 óta hagyománnyá vált ünnep idei programja április 25-én, csütörtökön 16 órakor kezdődik a könyvtár harmadik emeleti olvasótermében.

2019. április 24.

Elsősorban egyetemisták munkáit vonultatja fel az április 26. és 28. közötti IV. Szegedi Egyetemi Színházi Találkozó. Az országos és egyben nemzetközi találkozóra a pécsi, a debreceni és a veszprémi egyetemi társulatok mellett Székelyudvarhelyről és Vecsésről is érkeznek fellépők.

2019. április 24.
2019. április 23.
2019. április 12.
2019. április 10.
2019. április 05.
2019. április 02.

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.