2018. október

2018. október 26.

A Szent-Györgyi Napok keretében 2018. november 22-én, csütörtökön 14 órai kezdettel a Rektori Hivatal Dísztermében kerül sor az SZTE ÁOK Tanári Testület ünnepi tudományos ülésére, melyre Karunk minden oktatóját tisztelettel meghívunk.

2018. október 19.

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, temesvári Városi Sürgősségi Kórház, nagyváradi és kolozsvári Megyei Sürgősségi Kórházak és a buftea-i Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály között a tavalyi év során kötött Együttműködési Megállapodás keretein belül, Intézetünket 2018.10.17-19 között, immár másodszor 20 főből álló romániai delegáció látogatja meg, azzal a céllal, hogy az európai viszonylatban példaértékű magyarországi terhesgondozás, védőnői, csecsemő és újszülött ellátás menetét tanulmányozzák.

2018. október 19.

A Szegedi Tudományegyetem 2018. évi általános szenátusválasztás során, az Általános Orvostudományi Kar szavazókörben,a 2 fő kari oktató, kutató, tanári képviselő szenátusi tagok és póttagok

2018. október 18.

Richter Tudós Klub az SZTE Szent-Györgyi Napokon

2018. október 12.

A Zöld recept - A mozgás gyógyszer road-show október 16-án érkezik az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szervezésében Szegedre az Ady térre

2018. október 12.
2018. október 10.

Honlapunkon a Karunkról/Kari pályázatok menüben megjelent Kari Kutatási Alap Pályázatok beadási határideje 2018. november 5. !

2018. október 05.

A Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány pályázatot hirdet Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárságú, 40 éven aluli orvosok és orvos biológiai kutatással foglalkozó személyek számára. A nyertes pályázó(k) között 500.000 Ft alapítványi adomány kerül kiosztásra.

2018. október 04.

2018. október 17-én Prof. Dr. Széll Márta stratégiai rektorhelyettes részt vesz egy „European University Network” indító konzorciális megbeszélésen, a megbeszélés helyszíne Orsay, Franciaország lesz.

2018. október 03.

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2018. november 17.

2018. október 01.

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.