2018. október

2018. október 26.

A Szent-Györgyi Napok keretében 2018. november 22-én, csütörtökön 14 órai kezdettel a Rektori Hivatal Dísztermében kerül sor az SZTE ÁOK Tanári Testület ünnepi tudományos ülésére, melyre Karunk minden oktatóját tisztelettel meghívunk.

2018. október 19.

A SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, temesvári Városi Sürgősségi Kórház, nagyváradi és kolozsvári Megyei Sürgősségi Kórházak és a buftea-i Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály között a tavalyi év során kötött Együttműködési Megállapodás keretein belül, Intézetünket 2018.10.17-19 között, immár másodszor 20 főből álló romániai delegáció látogatja meg, azzal a céllal, hogy az európai viszonylatban példaértékű magyarországi terhesgondozás, védőnői, csecsemő és újszülött ellátás menetét tanulmányozzák.

2018. október 19.

A Szegedi Tudományegyetem 2018. évi általános szenátusválasztás során, az Általános Orvostudományi Kar szavazókörben,a 2 fő kari oktató, kutató, tanári képviselő szenátusi tagok és póttagok

2018. október 18.

Richter Tudós Klub az SZTE Szent-Györgyi Napokon

2018. október 12.

A Zöld recept - A mozgás gyógyszer road-show október 16-án érkezik az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szervezésében Szegedre az Ady térre

2018. október 12.
2018. október 10.

Honlapunkon a Karunkról/Kari pályázatok menüben megjelent Kari Kutatási Alap Pályázatok beadási határideje 2018. november 5. !

2018. október 05.

A Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány pályázatot hirdet Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárságú, 40 éven aluli orvosok és orvos biológiai kutatással foglalkozó személyek számára. A nyertes pályázó(k) között 500.000 Ft alapítványi adomány kerül kiosztásra.

2018. október 04.

2018. október 17-én Prof. Dr. Széll Márta stratégiai rektorhelyettes részt vesz egy „European University Network” indító konzorciális megbeszélésen, a megbeszélés helyszíne Orsay, Franciaország lesz.

2018. október 03.

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2018. november 17.

2018. október 01.

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.