2018. május

2018. május 30.

Örömmel értesítjük az érdeklődőket, hogy a MOTESZ támogatásával megalakul a Magyar Demencia Társaság, melynek alakuló ülése 2018. június 19-én (kedden) 10 órakor lesz Budapesten az MTA KOKI épület földszinti előadótermében (Budapest VIII. kerület, 1083 Szigony utca 43.).

2018. május 30.
2018. május 29.
2018. május 24.
2018. május 23.

Az SZTE 94 diákja kaphatja meg az ösztöndíjat, amellyel havi 40.000,- Ft értékű támogatás nyerhető 10 hónapon keresztül.

2018. május 18.
2018. május 17.

A Creative Accelerator és a Szegedi Tudományegyetem által 2018. június 12-én kerül megrendezésre a Kutatói és Hallgatói Pitching Day, melynek elsődleges célja, hogy az Egyetem aktív kutatási tevékenységgel rendelkező kutatói és kreatív hallgatói mélyebb betekintést nyerjenek a startupok világába, valamint lehetőséget biztosítson az ötletgazdáknak a projektjük bemutatására és potenciális befektetés szerzésére is.

2018. május 14.
2018. május 11.

Az SZTE ÁOK V. évfolyamos hallgatói május 10-én Szerenádra indultak a Jancsó kollégium elől. A gyülekezés képei Facebook oldalunkon megtekinthetők!

2018. május 07.

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában (SZTE KK) az úgy nevezett "ritka betegségekben" szenvedők ellátásáról (lásd keretes írásunkat) valamint, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.

2018. május 03.

A Szegedi Akadémiai Bizottság Orvostudományi Szakbizottsága 2018. május 10-én tartja Tavaszi Tudományos Ülését, amelynek keretében az Általános Orvostudományi Kar Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíjas fiataljai fognak beszámolni kutatómunkájuk eredményéről.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a rendezvényre.

2018. május 02.

A Magyar Diabetes Társaság 2018. április 19-22. között Szegeden tartotta XXVI. kongresszusát az I. Belgyógyászati Klinika diabetológus munkatársainak szervezésében. A Klinika vezető diabetológusai évtizedes munkásságuk elismeréseként a Társaság legmagasabb kitüntetéseiben részesültek. Gratulálunk!

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.