2018. február

2018. február 23.

A Nobel-díjas Szent-Györgyi Albert egykori kutatóhelyére, a Szegedi Tudományegyetemre látogattak a Janus Pannonius Gimnázium diákjai. Az egyetem egykori rektorának nevét viselő tanulmányi verseny egyik nyereménye, hogy a pécsi gimnazisták szétnézhettek az SZTE ÁOK Biokémiai Intézetében.

2018. február 23.
2018. február 22.
2018. február 20.
2018. február 15.

Egy épületbe kerülhet 2019 végére a Szegedi Tudományegyetem klinikai központjának gyermek és felnőtt infektológiai ellátása. A fertőző betegekkel foglalkozó, egyetemi tanszékként is működő, a járványügyi intézményekkel együttműködő SZTE Infektológiai Központot a Déli Klinikaparkban alakítják ki. A kormányzati támogatással megvalósuló fejlesztés hátteréről dr. Fendler Juditot, az SZTE kancellárját kérdeztük.

2018. február 15.

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) a következő időpontban kerülnek megrendezésre: 2018. április 14.

2018. február 14.
2018. február 12.
2018. február 09.

A magyarországi négy orvosképzést folytató egyetem saját hatáskörben, közös írásbeli záróvizsgákat szervez, amelyek szabályozása, megszervezése és lebonyolítása érdekében a dékánokból (ill. képviselőikből) és a vizsgák lebonyolításában közreműködő dékáni hivatalok és oktatási adminisztráció vezetőiből álló bizottságot hoztak létre.

2018. február 09.

Egyetemi vers- és prózamondó valamint zenei versenyt, fotó-, színikritika-, dráma és verspályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája nappali tagozatos hallgatók számára.

2018. február 08.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Klinikai Módszertani Pályázatot hirdet. A pályázat célja, hogy fiatal, de már tapasztalattal rendelkező klinikai szakemberek külföldi tanulmányút keretében, új, a betegellátásban közvetlenül hasznosítható módszert, műtéti technikát sajátítsanak el, amely egyaránt segíti a graduális képzést és a szakorvos képzést. A támogatás 4 (maximum 6) hetes külföldi tanulmányutat finanszíroz 2018-ban 5 szakorvos részére, amelynek célja valamely új metodika elsajátítása, gyakorlása olyan európai intézményben, amely az adott szakma vezető intézményei közé tartozik.

A pályázat benyújtási határideje: 2018. március 23. (péntek)

2018. február 08.
2018. február 07.

Nyolcadik alkalommal hirdet pályázatot a Professzor Dr. Regöly-Mérei János Alapítvány. Az alapítvány célja, olyan orvosok és orvostanhallgatók díjazása, akik kimagasló szakmai tudásukkal, méltón viszik tovább Dr. Regöly-Mérei János munkásságát és ápolják emlékét. A pályázat díjazottjait anyagilag, erkölcsileg és szakmailag is támogatni kívánjuk.

2018. február 07.

A Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSz) örömmel értesíti a doktorandusz hallgatókat, doktorjelölteket, fiatal kutatókat, mesterszakos hallgatókat, hogy 2018-ban is megrendezi a TAVASZI SZÉL elnevezésű multidiszciplináris, tudományos konferenciáját.

2018. február 02.

1972 és 1984 között karunk dékánhelyettese volt. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Paint

Az SZTE ÁOK V. évfolyamos hallgatói május 10-én Szerenádra indultak a Jancsó kollégium elől. A gyülekezés képei Facebook oldalunkon megtekinthetők!

IMG_0561_2

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában (SZTE KK) az úgy nevezett "ritka betegségekben" szenvedők ellátásáról (lásd keretes írásunkat) valamint, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.