2017. július

2017. július 27.

Az Általános Orvostudományi Kar központi hivatali egységeinek nyitva tartási rendje az alábbiak szerint módosul:

2017. július 27.

Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar

2017. július 24.
2017. július 14.

Az SZTE Általános Orvostudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar és a Fogorvostudományi Kar Hallgatói Önkormányzatainak közös szervezésével idén is megrendezésre kerül a SZOTE Gólyatábor!

2017. július 10.

Ünnepélyes külsőségek közepette a Szegedi Tudományegyetem rektora, Szabó Gábor adta át 2017. július 7-én a felsőoktatási intézmény új vezetői számára kinevezésüket, az SZTE arra érdemesnek ítélt polgárainak a kitüntető oklevelet.

2017. július 06.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács döntése értelmében Dr. Nagy László egyetemi docens (SZTE ÁOK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet) Mestertanári Aranyérem kitüntetésben részesül.

2017. július 06.

Az OTDT Pro Scientia Aranyérem Odaítélő Bizottság döntése alapján Dr. Vigh Edit, nemrég avatott orvosdoktorunk Pro Scientia Aranyérmet kap.

2017. július 06.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács döntése értelmében Dr. Babik Barna egyetemi docens (SZTE ÁOK AITI) Mestertanári Aranyérem kitüntetésben részesül.

2017. július 05.

A József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi termében 49 angol nyelvű és 177 magyar nyelvű képzésben végzett orvosdoktort avatott az SZTE Általános Orvostudományi Kara.

2017. július 04.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és dr. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár Semmelweis-nap alkalmából díjakat és miniszteri elismerő okleveleket adott át a Pesti Vigadóban.

2017. július 04.

2017. július 03.

2017. július 3-án átadták a Kari Tanács 2017. június 21-i ülésén megszavazott kinevezéseket.

nyito_muzsikalo_orvosok

A Szegedi Tudományegyetem országosan egyedülálló keresztképzésének jóvoltából az Általános Orvostudomány Kar legtehetségesebb zenélő medikusai áthallgathatnak a Bartók Béla Művészeti Kar kurzusaira. Ennek a programnak is köszönhető, hogy a zenélő orvos hagyomány tovább él a szegedi egyetemen

szte_kepalkoto_diagnosztika_3

Heteken belül a betegellátás szolgálatába állnak azok a legmodernebb radiológiai és képalkotó berendezések (CT, MR, MRi), amiket a Szegedi Tudományegyetem 4,8 milliárdos kormányzati támogatásból vásárolt meg. A jelentős léptékű fejlesztés XXI. századi színvonalra emeli a térség betegeinek ellátását.