2016. október

Őexc. Rahul Chhabra, az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete és felesége Mrs. Kavita Chhabra 2016. november 3-án a Szegedi Tudományegyetemre látogat.

A Richter Tudós Klub – amelyre minden érdeklődőt szeretettel várunk – idei témája: Adherencia – az egyenrangú partnerség gyümölcse.

Az elismerésnek Dr. Farkas Klaudia, a Szegedi Tudományegyetem tanársegédje örülhet, akinek munkája nyomán eredményesebb kezelést kaphatnak a gyulladásos bélbetegségekben szenvedők. Gratulálunk!

SZTE ÁOK Központi oktatási épület (Szeged, Dóm tér 13.)

2016. november 17. csütörtök, 16:00

Dr. Bari Ferenc tanszékvezető egyetemi tanár, dékán 2016. október 14-én a Magyar Patológusok Társasága éves közgyűlésén Dr. Iványi Béla tanszékvezető egyetemi tanár javaslatára Pro Pathologia-emlékérem elismerésben részesült. Gratulálunk!

Gasztroenterológiai továbbképző tanfolyam belgyógyászok, sebészek és háziorvosok számára és szintentartó kötelező (50 pont) tanfolyam gasztroenerológusok számára az I. sz. Belgyógyászati Klinika szervezésében

Módosult beadási határidő!

Az SZTE ÁOK-TTIK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézete telemedicina fókuszú orvosi informatikai pályázatot hirdet az SZTE orvostanhallgatóinak, illetve olyan csapatoknak, amelyeknek legalább egy tagja az SZTE ÁOK hallgatója. A pályázat célja, hogy nyitottabbá tegye a leendő orvosokat a telemedicinás alkalmazások nyújtotta lehetőségek iránt.

A Merck Kft. (www.merck.hu) pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa a szociálisan hátrányos helyzetű, középiskolai tanulmányaik során jó tanulmányi eredményt elérő diákokat, hogy az ország egyik kiemelt felsőoktatási intézményében folytathassák tanulmányaikat.

Paint

Az SZTE ÁOK V. évfolyamos hallgatói május 10-én Szerenádra indultak a Jancsó kollégium elől. A gyülekezés képei Facebook oldalunkon megtekinthetők!

IMG_0561_2

2018. május 4-én, pénteken egész napos látogatást tett Szegeden Vytenis Andriukaitis, az Európai Unió egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős biztosa. Látogatásának elsődleges célja az volt, hogy tájékozódjon a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központjában (SZTE KK) az úgy nevezett "ritka betegségekben" szenvedők ellátásáról (lásd keretes írásunkat) valamint, hogy milyen távlatai vannak az ún. európai referencia hálózat bővítésének.