2016. június

Intézmény neve: Szegedi Tudományegyetem

Címe: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.

Kar neve: Általános Orvostudományi Kar

A Szegedi Tudományegyetem koncepció-tervezete az EFOP-3.6.1-16 Intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztések pályázati kiíráshoz: Intelligens élettani technológiák, módszertanok, alkalmazások, szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen, interdiszciplináris kutatási kapacitások erősítése.

Az ÁOK Orvosi Készségfejlesztési Központ, a Sebészeti Műtéttani Intézet, a Gyermekgyógyászati Klinika és a Traumatológiai Klinika munkatársainak a közreműködésével, harmadik alkalommal került megrendezésre 2016. június 20.-án a "Clinical Skills and Emergency Care Summer Course for Medical Students" tanfolyam.

2016. június 1. és 4. között Pécsett tartották a Magyar Farmakológiai, Anatómus, Mikrocirkulációs és Élettani Társaságok Közös Tudományos Konferenciáját (FAMÉ 2016). A konferencián számos előadás hangzott el és mintegy 200 posztert állítottak ki.

2016. június 30. és július 9. között, idén harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem a „Lasers in Medicine and Life Sciences (LAMELIS)” című másfél hetes nyári iskoláját, amelyen jeles külföldi és hazai előadók ismertetik meg a hallgatókkal a lézerek orvosi és élettudományi célú fölhasználási lehetőségeit.

Időpont: 2016. június 27. (hétfő) 13 óra

Helyszín: Orvosi Készségfejlesztési Központ szemináriumi terme.

Ezúton tisztelettel meghívjuk a Kézhigiénés Világnap (május 5.) és Semmelweis születésének 188. évfordulója (július 1.) alkalmából - a Kézmosás fontossága című előadásra, melynek során a Thália Színház művészei Scherer Péter rendezésében paradigmaváltó színházi programot fognak nyújtani számunkra.

Örömmel fogadnának magyar résztvevőket a szeptember 8-9-i európai szintű rendezvényen, amelynek témája regeneratív medicina, és amelyre a jelenkezési határidő 2016. július 1.

Tájékoztató a Kari Tanács döntése -140/2015–2016. (IV. 26.) sz. ÁOK K. T. -határozat- alapján az index további használatáról

2016.06.24-én 13:00 órakor az MTA TAB szegedi előadótermében.

Az Erdélyi Ifjúsági Egyesület 10 olyan 18 és 30 év közötti fiatalt keres, akik július - szeptember időszakban 59 napot töltenének az erdélyi Tusnádfürdőn EVS önkéntesként, bekapcsolódva a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezésébe. Az itt tartózkodásuk költségeit (szállás, étkezés, egyszeri oda- és visszaút) az egyesület fedezi az Erasmus Plus program révén. Ugyanakkor a fiatalok zsebpénzben is részesülnek.

1937-2016

A MEPHYSTE című szerb-magyar pályázati együttműködés keretén belül "IMRT treatment verification" címmel szervez workshopot az Onkoterápiás Klinika elsősorban orvosfizikusok számára.

pontottparti_szeged_2018

Szegeden is lesz Pont Ott Parti július 25-én, vagyis a felvételi ponthatárhúzás napján. A 2018-as felvételi ponthatárok kihirdetését együtt várhatják a Szegedi Tudományegyetemre jelentkezők a Dugonics téren.

avatas_kituntetesek

Az Általános Orvostudományi Kar Tanácsa díjat alapított azon külső személyeknek, oktató-kutatóknak, akik kiemelkedő munkásságukkal hozzájárultak a Kar oktató és tudományos tevékenységéhez.