2016. február

A habilitációs előadás időpontja: 2016. március 11. 09:00

One of the ESR's aims is to attract the best students to our discipline. The Subcommittee on Undergraduate Education was established to suggest ways to standardise and promote the radiological education amongst medical students.

A kiállításmegnyitó helyszíne a Tanulmányi és Információs Központ kiállítási tere, időpontja 2016. március 1. 10:30

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) 2016. április 16-án kerülnek megrendezésre.

A Pro Jure Egyesület az Igazságügyi Orvostani Intézettel közreműködve egy formabontó előadásban mutatja be az orvosi és a jogi szakma találkozását, az igazságügyi orvostant.

A régiós egészségügyi intézmények képviselőit hívta össze egy tanácskozásra az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánja, Prof. Dr. Bari Ferenc.

A rendelő jól felszerelt, felújított, az önkormányzat segítőkész. Szükség esetén az önkormányzat bérlakást tud biztosítani.

Dr. Csernay László emeritus professzor olvasói levele a Délmagyarban

EUGLOH_TDK

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az EUGLOH konzorcium keretében 2020. szeptember 28-30. között megrendezett nemzetközi Tudományos Diákköri Konferencián.

Lanyok_napja_20201001

Prof. Dr. Széll Márta molekuláris biológusként diplomázott a Szegedi Tudományegyetemen. Az SZTE Általános Orvostudományi Kara Orvosi Genetikai Intézetének tanszékvezető egyetemi tanára, a pikkelysömör immungenomikai hátterét és a ritka betegségeket kutatja. Munkáját elismerték L’Oreal UNESCO-díjjal is. Szakmaiságát mi sem bizonyítja jobban, mint hogy fiatalon lett a Magyar Tudományos Akadémia doktora, munkásságát Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindemellett stratégiai rektorhelyettesként tevékenykedik a szegedi egyetemen. Pályája példamutató: a Lányok Napja kapcsán beszélgettünk vele arról, hogyan lehet egy kutatónő sikeres.