2016. február

A habilitációs előadás időpontja: 2016. március 11. 09:00

One of the ESR's aims is to attract the best students to our discipline. The Subcommittee on Undergraduate Education was established to suggest ways to standardise and promote the radiological education amongst medical students.

A kiállításmegnyitó helyszíne a Tanulmányi és Információs Központ kiállítási tere, időpontja 2016. március 1. 10:30

Az SZTE Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében a PROFEX szakmai nyelvvizsgák (angol, német) 2016. április 16-án kerülnek megrendezésre.

A Pro Jure Egyesület az Igazságügyi Orvostani Intézettel közreműködve egy formabontó előadásban mutatja be az orvosi és a jogi szakma találkozását, az igazságügyi orvostant.

A régiós egészségügyi intézmények képviselőit hívta össze egy tanácskozásra az SZTE Általános Orvostudományi Kar dékánja, Prof. Dr. Bari Ferenc.

A rendelő jól felszerelt, felújított, az önkormányzat segítőkész. Szükség esetén az önkormányzat bérlakást tud biztosítani.

Dr. Csernay László emeritus professzor olvasói levele a Délmagyarban

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!