2016. augusztus

Az idei évben is megrendezésre kerül a SZETESZ Pinik 2016. szeptember 24.-én szombaton 10:00 órától az Újszegedi Partfürdőn.

Az SZTE ÁOK ünnepélyes tanévnyitó előadására 2016. szeptember 6-án 16 órakor a TIK Kongresszusi termében kerül sor.

Az SZTE ÁOK graduális és PhD hallgatói számára a 2016/2017. tanévre tanulmányi, szakmai gyakorlat támogatására szóló, illetve kombinált ösztöndíj pótpályázati felhívása.

Pasteur pályázat az Erasmus+ program keretében első alkalommal kerül kiírásra a Pasteur Erasmus+ pályázat, melynek keretében a Szegedi Tudományegyetem Orvostudományi Karának hallgatói 3-6 hónap szakmai gyakorlatot tölthetnek el a franciaországi Pasteur Intézet laboratóriumaiban.

2016. augusztus 29-től a Szegedi Tudományegyetem legújabb klinikai tömbjében üzemel a Sebészeti Klinika. A sebészeti sürgősségi ügyelet 2016. augusztus 27-én és 28-án még a régi épületben működik. A Sebészeti Klinika eddigi épületből hamarosan oktatóközpontot alakít ki az SZTE.

University of Szeged: Medical, Dental and Pharmacy programs

A finn koordinátorral együttműködésben az EOQ MNB Egyesület meghirdeti a "Minőség-Innováció 2016" pályázatot.

A „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolával együttműködve, a Bethlen Gábor Alap és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatásával meghirdeti a XI. KÁRPÁTALJAI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIÁT (XI. KTDK).

Orvosi_vegytan

Bizonyos daganatos és autoimmun betegségekben már eddig is megoldást nyújtottak a modern biológiai terápiás kezelések, azonban ezek a hatóanyagok csak a sejteken kívüli célpontokat tudják támadni. Új irányt jelenthet az SZTE kutatóinak friss eredménye, melyet címlapján közöl az Advanced Science. Egy olyan speciális hordozó molekulát fejlesztettek, ami képes a sejtbe juttatni a biológiai terápiás hatóanyagokat.

unkp_2020

Az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében rendezték meg az Új Nemzeti Kiválósági Program 2019. ösztöndíjasainak oklevélátadó ünnepségét 2020. február 13-án, amelyen 62 hallgatónkat és oktatónkat díjaztak a folyamatos, magas szintű, eredményes kutatómunkájukért. Gratulálunk!